Nowe biuro Airbus Helicopters zatrudni stu inżynierów

0 0
Nowe biuro Airbus Helicopters zatrudni stu inżynierów
fot. airbushelicopters.ca

Airbus Helicopters otworzyło w Łodzi w czwartek (19 lutego) biuro konstrukcyjne, w którym powstawać będą nowoczesne projekty śmigłowców wojskowych i komercyjnych.

Otwarciu łódzkiego biura towarzyszyło powołanie spółki Airbus Helicopters Polska (AHP). Jak podkreślił prezes AH Guillaume Faury, jest ono przypieczętowaniem dziesięcioletniej współpracy naukowej z polskimi uczelniami: Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Politechniką Gdańską.

"Naszym celem jest bezpośrednie powiązanie AHP z nami w wielu obszarach, takich jak organizacja, procesy oraz projektowanie" - zaznaczył Faury, dodając, że polskim potencjałem są młodzi, wykwalifikowani inżynierowie.

Dyrektor ds. badań i innowacji AH Tomasz Krysiński wyjaśnił, że prace w łódzkim biurze projektów będą skupiać się na trzech celach: modernizacji już produkowanych śmigłowców, kontynuowaniu rozpoczętych projektów i przygotowaniu przełomowych technologii przyszłości z zakresu systemów napędowych wiropłatów i ich wyposażenia, które pojawią się na rynku po 2020 r.

O dotychczasowej współpracy AH z Politechniką Łódzką przypomniał ambasador Francji Pierre Buhler."To właśnie zespół specjalistów z Łodzi przygotował rozwiązania dla superszybkiego hybrydowego helikoptera X 3, który pobił rekord świata prędkości w tej kategorii statków powietrznych" - zaznaczył.

"Jestem w Łodzi razem z moimi kolegami ambasadorem Niemiec Rolfem Nikelem i ambasadorem Hiszpanii Augustinem Nunezem, bo głęboko wierzymy, że należy pogłębiać naukową i technologiczną współpracę z Polską. W Polsce zostanie otwarte czwarte centrum badawcze AH - po Francji, Niemczech i Hiszpanii. Otwarcie tego centrum przyczyni się do rozwoju badań, promowania innowacji przemysłowych i kształcenia wysokiej klasy specjalistów" - dodał Buhler.

Ambasada Francji, Airbus Helicopter i Politechnika Łódzka podpisały w czwartek list intencyjny dotyczący współpracy, która umożliwi m.in. organizowanie długoterminowych staży dla pracowników i studentów PŁ we Francji.

Jak podkreślił prorektor ds. nauki PŁ prof. Piotr Paneth, teoretyczne i eksperymentalne prace uczelni prowadzone wspólnie z AH od dziesięciu lat wciąż są kontynuowane, jednak obejmuje je klauzula poufności. PŁ planuje w najbliższym czasie uruchomienie nowego kierunku studiów inżynierskich związanych z lotnictwem z międzynarodową kadrą wykładowców. Językiem wykładowym będzie angielski.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.