Nowa inwestycja w Suwalskiej SSE - kolejne miejsca pracy

0 0
Nowa inwestycja w Suwalskiej SSE - kolejne miejsca pracy

Dokona jej firma Prodeko-Ełk. Wybuduje ona nową halę produkcyjną, budynek biurowy wraz z zapleczem socjalnym dla załogi oraz unowocześni park maszynowy. Inwestycja ma zostać zrealizowana do połowy 2016 r.

Firma przy realizacji nowego przedsięwzięcia, zobowiązała się również do stworzenia 15 nowych miejsc pracy i utrzymania zatrudnienia na poziomie 50 pracowników przez okres nie krótszy niż dwa lata.

- Przedsiębiorca od szesnastu lat działa na terenie Podstrefy Ełk prowadząc działalność gospodarczą w zakresie produkcji wyrobów metalowych i produkcji urządzeń mechanicznych stosowanych w oczyszczalniach ścieków. Firma została przejęta przez ukraińskiego właściciela grupy Ekoton i zdecydowała się na nową inwestycję. Teraz, dzięki wykorzystaniu atutów całego holdingu, może się rozwijać i inwestować. Korzyści z tego z pewnością odczują zarówno mieszkańcy Ełku, jak i firmy działające w jej otoczeniu - mówi Wojciech Kierwajtys, wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W 2012 r. Prodeko-Ełk weszła w skład międzynarodowej grupy Ekoton, posiadającą własne zakłady produkcyjne znajdujące się na Ukrainie, w: Kazachstanie, Rosji i Polsce.

Niespełna dwa tygodnie temu zezwolenie na realizację nowego projektu inwestycyjnego otrzymało przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe Agastyl. Ten przedsiębiorca zobowiązał się do utrzymania dotychczasowego zatrudnienia na poziomie 33 osób i zatrudnienia dodatkowych 5 osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.