Nowa firma w ŁSSE zapewni miejsca pracy

Spółka Amber Energia Centrum Usług, należąca do grupy Amber Energia SA, która działa na rynku sprzedaży energii elektrycznej i energetyki odnawialnej, otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa firma w ŁSSE zapewni miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 cze 2013 12:21


To pierwszy najemca powierzchni biurowych w zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, znajdującej się na terenie ŁSSE - poinformował w środę rzecznik strefy Marcin Kwintkiewicz.

Amber Energia Centrum Usług świadczyć będzie usługi dla z firm z grupy, takie jak: obsługa kadrowo-księgowa, biuro obsługi klienta, zarządzanie bazami danych oraz zarządzanie systemami i infrastrukturą IT. W ramach inwestycji spółka planuje także budowę nowych i rozbudowę istniejących systemów IT oraz portali internetowych i serwisów www na potrzeby działalności spółki.

Amber Energia Centrum Usług zatrudni co najmniej 10 pracowników i zamierza zainwestować przynajmniej 1 mln zł.

Kwintkiewicz przypomniał, że przez ponad 16 lat istnienia ŁSSE wydano 224 zezwolenia oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości blisko 10 mld zł. Utworzono blisko 26 tys. miejsc pracy.

W samym 2013 roku w ŁSSE wydano dotąd sześć zezwoleń. Zadeklarowane inwestycje wyniosą łącznie 228 mln zł, a dzięki nim inwestorzy utworzą 430 nowych miejsc pracy; 1654 miejsca pracy zostaną utrzymane.

Pofabryczny zespół budynków dawnej fabryki Ludwika Grohmana pochodzi z XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. Jego rewitalizacja kosztowała ŁSSE ponad 18 mln zł. W odnowionej fabryce znajdują się m.in. powierzchnie biurowe pod wynajem, sale konferencyjne i biura Strefy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.