Nowa firma w ŁSSE zapewni miejsca pracy

0 0
Nowa firma w ŁSSE zapewni miejsca pracy

Spółka Amber Energia Centrum Usług, należąca do grupy Amber Energia SA, która działa na rynku sprzedaży energii elektrycznej i energetyki odnawialnej, otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

To pierwszy najemca powierzchni biurowych w zrewitalizowanej fabryce Ludwika Grohmana, znajdującej się na terenie ŁSSE - poinformował w środę rzecznik strefy Marcin Kwintkiewicz.

Amber Energia Centrum Usług świadczyć będzie usługi dla z firm z grupy, takie jak: obsługa kadrowo-księgowa, biuro obsługi klienta, zarządzanie bazami danych oraz zarządzanie systemami i infrastrukturą IT. W ramach inwestycji spółka planuje także budowę nowych i rozbudowę istniejących systemów IT oraz portali internetowych i serwisów www na potrzeby działalności spółki.

Amber Energia Centrum Usług zatrudni co najmniej 10 pracowników i zamierza zainwestować przynajmniej 1 mln zł.

Kwintkiewicz przypomniał, że przez ponad 16 lat istnienia ŁSSE wydano 224 zezwolenia oraz przeprowadzono inwestycje o łącznej wartości blisko 10 mld zł. Utworzono blisko 26 tys. miejsc pracy.

W samym 2013 roku w ŁSSE wydano dotąd sześć zezwoleń. Zadeklarowane inwestycje wyniosą łącznie 228 mln zł, a dzięki nim inwestorzy utworzą 430 nowych miejsc pracy; 1654 miejsca pracy zostaną utrzymane.

Pofabryczny zespół budynków dawnej fabryki Ludwika Grohmana pochodzi z XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. Jego rewitalizacja kosztowała ŁSSE ponad 18 mln zł. W odnowionej fabryce znajdują się m.in. powierzchnie biurowe pod wynajem, sale konferencyjne i biura Strefy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.