Nowa firma i nowe miejsca pracy w mieleckiej SSE

0 0
Nowa firma i nowe miejsca pracy w mieleckiej SSE

14 mln zł zainwestuje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu (Podkarpackie) firma Remog Polska. Spółka rozbuduje istniejący już w strefie zakład produkcyjny i zwiększy zatrudnienie o ponad 10 osób.

Jak poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu, która zarządzą mielecką SSE, spółka otrzymała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

Dla firmy to już drugie zezwolenie; pierwsze otrzymała w 2005 r. Spółka zamierza zainwestować 14 mln zł i rozbudować za tę sumę zakład produkcyjny oraz zbudować nową halę z niezbędną infrastrukturą i maszynami.

Będzie tam produkować m.in. aluminiowe bloki zaworów hydraulicznych przeznaczonych do układu sterowniczego skrzydeł w samolotach oraz zintegrowanych korpusów hydraulicznych do stacji przełączeniowych. Zakończenie inwestycji planowane jest w marcu 2015 roku.

Dzięki inwestycji firma zwiększy zatrudnienie o ponad 10 nowych pracowników. Łącznie zatrudniać będzie w zakładzie w Mielcu ponad 120 osób. Remog Polska jest producentem komponentów dla przemysłu lotniczego, hydrauliki przemysłowej i samochodowej. Firma wchodzi w skład niemieckiej grupy Remog Rudolf Erich Muller GMBH & CO KG.

SSE Euro-Park w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, powstała w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 23 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie. Od początku powstania strefy nakłady poniesione przez inwestorów wynoszą ponad 5,4 mld zł, a zatrudnienie przekroczyło 20 tys. osób; wydano do tej pory ponad 230 zezwoleń na prowadzenie działalności.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • szukam pracy w zakładzie z kapitałem niemieckim proszę o kontakt na który mogłabym złożyć cv

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.