wnp.pl

Nowa fabryka Azura Polska będzie produkować dla Airbusa. Kto znajdzie pracę?

0 0
Nowa fabryka Azura Polska będzie produkować dla Airbusa. Kto znajdzie pracę?
Z fabryki Azura Polska będzie pochodziło 80-90 procent produkcji związanej z realizacją kontraktu. (Fot. Azura Polska mat. pras.)

W Łodzi otwarto fabrykę Azura Polska, w której w ramach wartego 45 milionów dolarów kontraktu z firmą Stelia Aerospace produkowane będą części z blach metalowych do szerokokadłubowych samolotów Airbusa.

Najnowszy oddział biznesowy prężnie rozwijającej się francuskiej firmy z branży lotniczo-kosmicznej Nimrod Group, rozpoczyna seryjną produkcję podzespołów metalowych do samolotu Airbus A350, z rodziny samolotów szerokodadłubowych (XWB – Extra Wide Body). Współpraca Stelia Aerospace i Airbus Group z Azura Polska zaowocuje udziałem polskiego zakładu w produkcji każdego Airbusa A350 XWB, jednego z najlepszych samolotów nowej generacji. Dotychczas zostało zamówionych ponad 700 sztuk tego modelu.

Wieloletni kontrakt z firmą Stelia Aerospace to 3 miliony roboczogodzin, co ma zapewnić stabilne i zaawansowane technologicznie stanowiska pracy w Azura Polska co najmniej do 2024 r. Nowe miejsca pracy stworzone przez Azura Polska zostaną podzielone na te związane z dziedzinami uprzemysłowienia, produkcji precyzyjnych części z blach metalowych, montażu zespołów i struktur lotniczych, obróbki cieplnej, powierzchniowej oraz malowania powierzchni oraz wsparcie i usługi, skupiając się na innowacyjnych technologiach i automatyzacji – znakach firmowych Nimrod Group.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.