Norwegia chce ograniczyć imigrację?

Politycy norweskiej koalicji rządzącej myślą o organizacji referendum, które ograniczyłoby fale imigracji. Czy Norwegia zamknie granice dla obcokrajowców poszukujących pracy?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Norwegia chce ograniczyć imigrację?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 lut 2014 9:32


Debatę na temat imigracji wszczęły słowa Mazyara Kashvari, rzecznika wchodzącej w skład koalicji rządowej Partii Postępu (FrP). Na łamach norweskiego dziennika „VG" stwierdził, że Polacy i Litwini ściągają swoje rodziny i korzystają z darmowej opieki zdrowotnej i korzyści z ubezpieczeń społecznych.

Czytaj też: Szwajcaria nie będzie nowym rajem dla Polaków. Za pracą lepiej jechać do Niemiec

- Pomysł referendum jest interesujący. Norwegia również powinna zorganizować powszechne głosowanie w sprawie imigracji - powiedział Keshvari dla dziennika „VG".

Keshvari podkreśla na łamach norewskiego dziennika, że obecna polityka imigracyjna jest niezgodna ze zdaniem opinii publicznej. Jego zdaniem Norwegia powinna poszukać i wykorzystać niejasności w umowie z UE w celu ograniczenia imigracji.

Odmiennego zdania jest minister ds. europejskich Vidar Helgesen. Uważa, że zasada swobodnego przepływu osób jest niezbędna do wzrostu i dobrobytu w otwartej gospodarki. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.