wnp.pl

Nieustannie poszukiwani specjaliści

0 0
Nieustannie poszukiwani specjaliści

Według danych Bilansu Kapitału Ludzkiego, od 2010 r. na polskim rynku brakuje wykwalifikowanych specjalistów - w 2013 r. taki problem miało już 78 proc. firm. Z deficytem kadr i ich migracją muszą radzić sobie firmy IT.

Taka sytuacja zmusza firmy z branży nie tylko do poszukiwania innowacyjnych form dotarcia do kandydatów – zmianom ulega całościowe podejście do zarządzania kadrami.

Rynek usług informatycznych rocznie notuje wzrosty przeciętnie o 10 proc., a wraz z nim rośnie zapotrzebowanie na pracowników. I choć rocznie polskie uczelnie opuszcza z dyplomem ok. 40 tysięcy kreatywnych, ambitnych programistów, na rynku można zaobserwować wyraźny deficyt wykwalifikowanych specjalistów.

– Sektor informatyczny to w całej Europie rynek pracownika, nie pracodawcy. Wykwalifikowanych, doświadczonych programistów brakuje, dlatego to oni wciąż dyktują warunki i wybierają sobie pracodawców. O rozmiarze wyzwania działów HR niech świadczą liczby: w Europie brakuje obecnie ok. 275 tysięcy specjalistów IT – komentuje Tomasz Krawczyński z firmy Mobica.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.