Nie lubisz swojej pracy? Zmień ją na taką którą pokochasz. Jak?

• Czasami zmieniając pracę, trafiamy jak z deszczu pod rynnę.
• Powodem może być pośpiech przy podejmowaniu decyzji.
• Wiele osób niepotrzebnie też ulega zewnętrznej presji.
• Do wybierania pracy poniżej kwalifikacji popycha także brak pewności siebie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie lubisz swojej pracy? Zmień ją na taką którą pokochasz. Jak?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

7 lip 2016 12:35


Kolejne zmiany zajęcia zamiast podnosić jakość życia coraz mocniej unieszczęśliwiają? Winny może być pośpiech przy podejmowaniu decyzji. Jak przełamać złą passę?

To wcale nie tak rzadki przypadek: pracownik zmienia pracę i trafia jak z deszczu pod rynnę. Ale są osoby, które na dobre wpadły w taki schemat. Każda nowa posada jest udręką. Co robią nie tak?

Wynagrodzenie to nie wszystko

Wiadomo – warunki finansowe są jedną z najważniejszych rzeczy, na które zwracamy uwagę przy zmianie pracy.

- Problem może pojawić się, kiedy kierujemy się wyłącznie tym kryterium. Wyższa pensja to często także wyższe wymagania, więcej godzin pracy i więcej stresu. Jeśli za tym nie idzie też większa satysfakcja, pojawia się uczucie, że wpadliśmy w pułapkę – mówi Bartosz Struzik z serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Czytaj też: Kiedy warto zmienić pracę?

Warto więc zrobić dokładny przegląd domowego budżetu i określić, jakie wynagrodzenie pozwoli się spokojnie utrzymać.

- Szukamy posady, która zaspokoi nasze potrzeby finansowe, ale też będzie do nas pasować i przyniesie satysfakcję – mówi Struzik.

Bo tak mnie widzą inni

Czasem przyczyna powtarzających się zawodowych niepowodzeń leży w tym, że pracownik niepotrzebnie ulega zewnętrznej presji, próbując np. wybierać pracę tak, by spełnić oczekiwania rodziców albo partnera.

W kwestiach zawodowych nie warto ulegać presji otoczenia (fot.pixelio de) W kwestiach zawodowych nie warto ulegać presji otoczenia (fot.pixelio de)

Jak wyjaśnia ekspert z MonsterPolska.pl w sposób czasem nie do końca uświadomiony, rywalizujemy z rodzeństwem czy przyjaciółmi ze szkoły. Gonimy za czymś, co zupełnie do nas nie pasuje.

- Kluczowe jest napisanie własnej definicji sukcesu. Ustalenie, gdzie się chce dojść na zawodowej drodze. To pozwoli wybierać inne, dostosowane do naszego charakteru ogłoszenia. Kiedy skupimy się na własnej osobowości, ambicjach i potrzebach finansowych, będzie znacznie łatwiej – radzi Struzik.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.