Nie będzie zmian w zarządach kluczowych spółek PERN. Na razie

W najbliższych tygodniach najprawdopodobniej nie dojdzie do zmian w zarządach kluczowych spółek zależnych grupy PERN, przede wszystkim OLPP i Naftoportu - dowiedział się portal wnp.pl. Nie znaczy to jednak, że prezesi tych firm mogą spać spokojnie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie zmian w zarządach kluczowych spółek PERN. Na razie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

25 mar 2016 13:51


Z informacji portalu wynika, że nie zapadły jak dotąd żadne decyzje personalne w odniesieniu do najważniejszych przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy kapitałowej PERN. Mowa tu głównie o Operatorze Logistycznym Paliw Płynnych (OLPP), największej w Polsce firmie specjalizującej się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych oraz Naftoporcie, jedynym nad polskim morzem porcie przeładunkowym ropy i paliw.

OLPP jest spółką w 100 proc. zależną od PERN, natomiast w Naftoporcie PERN posiada 66,67 proc. udziałów, pozostałe należą m.in. do PKN Orlen i Grupy Lotos. W nieco dłuższej perspektywie zmiany w zarządach tych spółek nie są jednak wykluczone.

- Zarząd PERN znajduje się w trakcie analiz oraz intensywnych prac nad strategią dla całej grupy kapitałowej PERN. Od efektów tych prac, a przede wszystkim celów jakie zostaną wyznaczone, zależeć będą ewentualne zmiany w kierownictwie tych firm - powiedział wnp.pl Roman Góralski, rzecznik prasowy PERN. Jak zaznaczył, pod uwagę brane będą także wyniki za rok ubiegły i bieżący, sprawność zarządzania, efektywność działań oraz optymalizacja kosztów w spółkach córkach PERN.

Prezesem OLPP od lipca 2012 roku pozostaje Daniel Betke. Jeszcze dłużej swoje stanowisko piastuje prezes Naftoportu Dariusz Kobierecki, który powołany został do tej roli w 2008 roku.

Więcej czytajcie na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.