wnp.pl

Nie będzie zmian w zarządach kluczowych spółek PERN. Na razie

0 0
Nie będzie zmian w zarządach kluczowych spółek PERN. Na razie
Prezesem OLPP od lipca 2012 roku pozostaje Daniel Betke, a Naftoportu Dariusz Kobierecki - od 2008 roku. (fot. PTWP)

W najbliższych tygodniach najprawdopodobniej nie dojdzie do zmian w zarządach kluczowych spółek zależnych grupy PERN, przede wszystkim OLPP i Naftoportu - dowiedział się portal wnp.pl. Nie znaczy to jednak, że prezesi tych firm mogą spać spokojnie.

Z informacji portalu wynika, że nie zapadły jak dotąd żadne decyzje personalne w odniesieniu do najważniejszych przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy kapitałowej PERN. Mowa tu głównie o Operatorze Logistycznym Paliw Płynnych (OLPP), największej w Polsce firmie specjalizującej się w magazynowaniu i przeładunku paliw płynnych oraz Naftoporcie, jedynym nad polskim morzem porcie przeładunkowym ropy i paliw.

OLPP jest spółką w 100 proc. zależną od PERN, natomiast w Naftoporcie PERN posiada 66,67 proc. udziałów, pozostałe należą m.in. do PKN Orlen i Grupy Lotos. W nieco dłuższej perspektywie zmiany w zarządach tych spółek nie są jednak wykluczone.

- Zarząd PERN znajduje się w trakcie analiz oraz intensywnych prac nad strategią dla całej grupy kapitałowej PERN. Od efektów tych prac, a przede wszystkim celów jakie zostaną wyznaczone, zależeć będą ewentualne zmiany w kierownictwie tych firm - powiedział wnp.pl Roman Góralski, rzecznik prasowy PERN. Jak zaznaczył, pod uwagę brane będą także wyniki za rok ubiegły i bieżący, sprawność zarządzania, efektywność działań oraz optymalizacja kosztów w spółkach córkach PERN.

Prezesem OLPP od lipca 2012 roku pozostaje Daniel Betke. Jeszcze dłużej swoje stanowisko piastuje prezes Naftoportu Dariusz Kobierecki, który powołany został do tej roli w 2008 roku.

Więcej czytajcie na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.