Netia tnie koszty. Bez pracy zostanie ok. 400 osób

0 0
Netia tnie koszty. Bez pracy zostanie ok. 400 osób
Adam Sawicki, fot. youtube

Netia wprowadza kolejny program oszczędności, który ma przynieść następne 50 mln zł rocznych oszczędności. W przyszłym roku w ramach zwolnień grupowych spółkę ma opuścić 350-400 pracowników.

"Optymalizacja zatrudnienia wiąże się ze spłaszczeniem struktury naszej organizacji. Chcemy zrezygnować z części tzw. back office oraz zmniejszyć liczbę stanowisk kierowniczych. Cięcia dotkną głównie naszych największych biur w Warszawie i Wrocławiu" - powiedział prezes Adam Sawicki.

Czytaj też: BP: restrukturyzacja i zwolnienia. Taki jest plan na 2015 r.

Zwolnienia mają być przeprowadzone od stycznia do marca przyszłego roku. Spółka rozpoczęła rozmowy w tej sprawie z organizacjami związkowymi.

"Szczegółowe warunki zwolnień wymagają negocjacji ze stroną pracowniczą. Uzgodnienia będą się oczywiście łączyły z zawiązaniem przez spółkę rezerw, które mogą wynieść niskie kilkadziesiąt mln zł" - powiedział Sawicki.

Czytaj też: Będą zwolnienia w branży naftowej. Pracę straci co 10 pracownik

W Netii zatrudnionych jest obecnie około 1,7 tys. pracowników. Planowane zwolnienia to część drugiego programu oszczędnościowego Netii, który podobnie jak pierwszy, ogłoszony w sierpniu, ma przynieść 50 mln zł rocznej obniżki kosztów po pełnym wdrożeniu.

"Redukcja zatrudnienia będzie odpowiadała za połowę tych oszczędności. Resztę planujemy uzyskać z efektywniejszego wykorzystania zasobów innych niż ludzkie" - powiedział prezes.

Dodał, że w połowie przyszłego roku Netia zamierza ogłosić kolejną rundę optymalizacji kosztowych. Zastrzegł, że tym razem nie będą się one wiązały ze zwolnieniami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • kiepska informacja to jest, a nawet bardzo, bo szkoda że traci się miejsca pracy w dobrej firmie, szczególnie gdy sami pracownicy chwalą sobie robotę np na gowork.pl/opinie_czytaj,16063

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.