Nestle zainwestuje 300 mln zł w fabrykę pod Wrocławiem

Około 200 osób znajdzie pracę w nowej fabryce Nestle, która powstanie w Nowej Wsi Wrocławskiej. Koncern planuje zainwestować w jej budowę 300 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nestle zainwestuje 300 mln zł w fabrykę pod Wrocławiem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 lip 2013 16:47


W tym roku rozpocznie się budowa fabryki oraz centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt koncernu Nestle. Powstaną one na 15-hektarowej działce w Nowej Wsi Wrocławskiej, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Wartość całej inwestycji wyniesie 300 mln zł. Jak poinformował w środę prezes zarządu Nestle Polska Pierre Detry, wstępna umowa na zakup gruntu została już podpisana.

„Liczymy, że ta inwestycja wzmocni obecność Nestle, w Polsce, zarówno w obszarze produkcyjnym, jak i biznesowym. Z pewnością wpłynie na wzmocnienie portfolio naszych produktów" - dodał Detry.

Będzie to dziesiąty zakład produkcyjny firmy Nestle w Polsce, a pierwszy dedykowany biznesowi Nestle Purina PetCare - związanemu z rynkiem karmy dla zwierząt. Budowa nowych obiektów rozpocznie się pod koniec 2013 r., a osiągnięcie przez nie gotowości produkcyjnej jest przewidywane na drugą połowę 2014 r.

W pierwszym etapie Nestl, planuje utworzenie 200 nowych miejsc pracy. Długoterminowa strategia zakłada wzmocnienie pozycji Nestle, Purina PetCare w Europie oraz rozwój w kanale spożywczym i specjalistycznym. Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Centralnej i Wschodniej Europie.

Według zarządu firmy okolice Wrocławia, ze względu na sąsiedztwo z głównymi arteriami komunikacyjnymi, z dostępem do wykwalifikowanego personelu oraz przygotowanie terenu pod budowę, tworzą klimat sprzyjający inwestycjom.

Firma Nestle Purina PetCare jest obecna na polskim rynku od 16 lat. Rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku i od tego czasu rozbudowała portfolio swoich produktów w kluczowych segmentach rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.