NCBR: Miliony na staże dla studentów

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) przeznaczy ponad 275 mln zł na staże ułatwiające rozpoczęcie aktywności zawodowej przez studentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

NCBR: Miliony na staże dla studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 wrz 2017 12:05


• NCBR ogłosiło wyniki konkursów skierowanych do uczelni wyższych

• Blisko ćwierć miliarda złotych zostanie przeznaczonych na aktywizację zawodową studentów.

• To przykład sensownego wykorzystania funduszy unijnych - ocenił wicepremier Jarosław Gowin.

NCBR ogłosiło w środę wyniki dwóch konkursów skierowanych do uczelni wyższych - Studiujesz? Praktykuj!" oraz "Akademickie Biura Karier". Nagrodzone projekty mają pozwolić zrealizować kilkadziesiąt projektów stażowych i ułatwiających rozpoczęcie aktywności zawodowej przez studentów. Oba konkursy zorganizowano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER).

"To jest przykład sensownego wykorzystania funduszy unijnych, bo wszyscy wiemy, że te fundusze unijne, nie tylko w Polsce - we wszystkich krajach unijnych, bywają wykorzystywane z większym, ale czasami też z mniejszym sensem. Ja myślę, że taka inwestycja w młodych ludzi, zwłaszcza w ich praktyczne umiejętności, w formowanie ich głowy, umysłów, ale także w nabywanie praktycznych umiejętności, poszukiwanych przez pracodawców - to jest chyba najlepszy sposób na wykorzystanie funduszy unijnych" - powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Czytaj też: Uczelnie dostaną 155 mln zł na studia doktoranckie

W pierwszym z rozstrzygniętych konkursów "Studiujesz? Praktykuj!" o dofinansowanie mogły wnioskować szkoły wyższe kształcące co najmniej 100 studentów na studiach stacjonarnych, a projekty musiały obejmować staże realizowane wyłącznie w ciągu ostatnich czterech semestrów studiów. Uczelnie zgłosiły łącznie 217 wniosków, spośród których 196 przygotowanych przez 79 uczelnie uzyskało pozytywną ocenę. Dlatego NCBR zdecydowało o zwiększeniu puli środków ze 150 mln do 260 mln zł.

"Program Studiujesz? Praktykuj! zapewnia praktyczne staże, sensownie przemyślanie i przez uczelnie i przez pracodawców. Jestem przekonany, że absolwenci tych staży będą rozchwytywani na rynku pracy, bo przedsiębiorcy poszukują młodych ludzi, którzy potrafią kreatywnie myśleć, ale poszukują też ludzi, którzy od początku dysponują określonymi, praktycznymi umiejętnościami" - dodał Gowin.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.