Nawet 300 osób zatrudni Capgemini w Poznaniu

W ciągu 2-3 lat firma Capgemini planuje utworzenie w Poznaniu do 300 miejsc pracy dla informatyków. Spółka otwiera w mieście oddział Software Solutions Center.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet 300 osób zatrudni Capgemini w Poznaniu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 cze 2015 8:59


Poznański oddział Capgemini - Software Solutions Center (SSC) rozpocznie pracę w ostatnim kwartale tego roku. Centrum zajmie się obsługą niemieckich klientów firmy. Pracę znajdą specjaliści IT ze znajomością języka.

Pierwszy projekt realizowany w Poznaniu będzie dotyczyły rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Centrum ma tworzyć nowe i zaawansowane systemy IT dla dużych firm.

Czytaj też: Kawa, kanapa i scrabble. Tak rekrutuje Capgemini

Jak powiedział w środę (24 czerwca) na konferencji prasowej dyrektor SSC Capgemini Piotr Poprawski, docelowo, w ciągu 2-3 lat, firma zatrudni 200-300 pracowników. "Zależy to od szybkości rozwoju naszego biznesu. Na początku działalności chcemy pozyskać doświadczonych pracowników a długoterminowo zamierzamy się opierać na absolwentach" - dodał dyrektor SSC.

Poprawski wskazuje, że firma wybrała Poznań m.in. ze względu na lokalizację i wysoki poziom wykształcenia absolwentów studiów informatycznych. "Wiele z tych osób chce zostać w Poznaniu, chce pracować w Poznaniu, dlatego przychodzimy i otwieramy tu centrum" - mówił.

Pierwszy oddział SSC Capgemini w Polsce działa we Wrocławiu. Firma w kraju w sumie ma sześć oddziałów zajmujących się różnego rodzaju działalnością; zatrudnia łącznie przeszło 6 tys. specjalistów. W 2015 r. planuje zatrudnić w Polsce ponad 700 osób. Capgemini działa w ponad 40 krajach i zatrudnia prawie 145 tys. osób; dostarcza usługi konsultingowe, technologiczne i outsourcing. Grupa odnotowała w 2014 globalny przychód w wysokości 10,6 mld euro.

Czytaj też: Katowice, Opole: Capgemini prowadzi rekrutację

Dla prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka inwestycja jest sukcesem miasta i poznańskich uczelni. "Cieszę się, że Poznań zaczyna przyciągać firmy z tej branży. Mam nadzieję, że będzie ich więcej" - powiedział.

Według danych urzędu miasta w Poznaniu w firmach z sektora obsługi outsourcingowej dla biznesu (z ang. BPO - Business Process Outsourcing) i rynku centrów usług wspólnych (z ang. SSC - Shared Services Center) zatrudnionych jest ok. 12 tys. osób. Tylko w tym roku cztery firmy zainwestowały w swoje centra.

W ubiegłym tygodniu inwestycję w Poznaniu zapowiedziała firma A.Schulman zajmująca się produkcją tworzyw sztucznych. Firma w centrum usług wspólnych utworzy ponad 60 miejsc pracy dla specjalistów z zakresu finansów, kadr i informatyki.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.