Nawet 220 miejsc pracy w Tarnowie. W call center

Grupa DataContact zamierza utworzyć w Tarnowskim Klastrze Przemysłowym nawet 220 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet 220 miejsc pracy w Tarnowie. W call center

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 lis 2014 16:17


Siedziba firmy DataContact w Tarnowie będzie się mieścić w remontowanym właśnie budynku przy ul. Kochanowskiego. "Pracujemy nad przygotowaniem budynku pod stanowiska pracy. Będzie ich o 120 więcej niż pierwotnie planowaliśmy, czyli w sumie 220" - ocenił prezes tarnowskiego Klastra Przemysłowego Rafał Działowski.

W nowej lokalizacji grupa planuje uruchomienie na początek 150 stanowisk call center, z czego część powinna być już wykorzystywana pod koniec pierwszego półrocza 2015 roku. Docelowo znajdzie tam pracę do 220 osób.

Czytaj też: Od słuchawki do dyrektora, czyli jak się robi karierę w call center

"Wybór Tarnowa jako miejsca naszej przyszłej inwestycji nie jest przypadkowy. Dokonaliśmy wielu analiz demograficznych i geograficznych" - zaznaczył prezes grupy DataContact Cezary Hermanowski. Według niego zdecydowała bliska odległość i szybki dojazd do Krakowa oraz otwartość lokalnych władz i firm na współpracę z inwestorem.

Czytaj też: "Dzwonię do pana, pani" to słynne słowa Janusza Weissa i dwóch milionów Polaków, którzy pracowali "na słuchawce"

Grupa DataContact, która w przyszłym roku będzie obchodzić 20-lecie działalności ma obecnie 800 stanowisk call center w czterech miastach: Warszawie, Stalowej Woli, Krakowie i Bielsku-Białej.

Inwestycja w Tarnowie przyniesie miejsca pracy dla mieszkańców miasta i okolicznych powiatów. "To propozycja również dla ludzi ze znajomością języków obcych. Po rekrutacji wszyscy zostaną przeszkoleni w obsłudze klientów różnych branż. Praca polegać będzie na udzielaniu telefonicznej informacji klientom" - wyjaśnił zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański.

Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie bezrobocie we wschodniej części Małopolski należy do najwyższych w regionie. We wrześniu wynosiło ono od 9,3 proc. w Tarnowie do 12,7 proc. w powiecie tarnowskim i 17,1 proc. w powiecie dąbrowskim. W całej Małopolsce stopa bezrobocia wyniosła 9,8 proc.

W połowie zeszłego miesiąca Tarnowski Klaster Przemysłowy podpisał list intencyjny w sprawie uruchomienia w Tarnowie nowej fabryki Firmy SaarGummi z Luksemburga, producenta systemów uszczelnień dla przemysłu motoryzacyjnego.

Inwestycja o wartości około 55 mln zł może przynieść 500 nowych miejsc pracy. Byłby to pierwszy zakład SaarGummi w Polsce. Inwestor na całym świecie ma 12 fabryk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.