Najlepsi studenci mają szanse na staże w spółkach skarbu państwa

Wiosną najlepsi absolwenci będą mogli odbywać staże i zarabiać w bogatych spółkach skarbu państwa. Niestety, staże w administracji rządowej pozostają darmowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najlepsi studenci mają szanse na staże w spółkach skarbu państwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Metro

4 lis 2014 9:43


Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa zapowiedział, że podlegający mu resort chce od wiosny uruchomić program stażowy dla magistrów i inżynierów we flagowych spółkach, w których udziały ma państwo - pisze "Metro".

Czytaj też: Prezesi spółek skarbu państwa mogą zapomnieć o odprawach?

Staże mają organizować przedsiębiorstwa z branży energetycznej, finansowej, zbrojeniowej, petrochemicznej i wydobywczej. Absolwentów przyjmą m.in. Grupa Azoty, spółki energetyczne Enea, Energa, Tauron i PGE, PKN Orlen i Grupa Lotos, KGHM, PGNiG, bank PKO BP, PZU oraz Polska Grupa Zbrojeniowa. Na początek - w sumie setka stażystów.

Czytaj też: Koniec kominówki. Menedżerowie państwowych spółek będą mogli zarabiać więcej

Szanse mają autorzy najlepszych prac magisterskich i inżynierskich obronionych w 2014 r. Prace oceniać będzie kapituła konkursowa złożona m.in. z prezesów tych spółek oraz ministra skarbu.

Jeszcze trwają prace nad szczegółami programu, ale już wiadomo, że staż potrwa co najmniej sześć miesięcy i będzie płatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.