Najbardziej poszukiwane zawody tego roku

Według analiz najbardziej poszukiwani są pracownicy IT, handlu, marketingu, finansów i HR. W których województwach najsilniej działają rekruterzy i czego wymagają?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najbardziej poszukiwane zawody tego roku

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

29 wrz 2015 9:09


Wyszukiwanie pracowników w serwisach rekrutacyjnych i dotarcie bezpośrednio do nich z ofertą pracy jest coraz chętniej stosowaną przez rekruterów metodą na znalezienie dobrego specjalisty czy managera. Ograniczając czas i koszty rekrutacji, rekruterzy sięgają po narzędzia pozwalające prosto i szybko znaleźć kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami i szybko skontaktować się z nimi.

Z analiz Wyszukiwarki Kandydatów GoldeLine jasno wynika kogo w pierwszej kolejności szukają pracodawcy i jaki poziom znajomości języka obcego wymagają od tych kandydatów rekruterzy.

Handlowcy

Od początku roku pracowników szukano najczęściej w pięciu branżach: IT, handlu, marketingu, finansach i HR. W każdej z tych branż w pierwszej kolejności szukano przedstawicieli handlowych.

Co ciekawe, w branży marketingowej handlowców szukano aż w 47 proc. przypadków spośród wszystkich szukanych stanowisk. Najrzadziej, choć także często, w branży finansowej 15 proc.

Najbardziej aktywne pod kątem szukania pracowników były województwa: mazowieckie, śląskie, wielkopolskie, małopolskie, dolnośląskie, łódzkie i pomorskie. Wśród nich handlowców najczęściej szukano w śląskim (22 proc. wszystkich szukanych specjalności), a najrzadziej w łódzkim (12 proc.).

Od przedstawicieli handlowych oczekuje się znajomości języków obcych. Aż 44 proc. rekruterów szukało na to stanowiska osób z dobra znajomością języka angielskiego oraz 16 proc. ze znajomością biegłą i 10 proc. z podstawową. Handlowców z biegłym językiem niemieckim z kolei szukało 10 proc. rekruterów, a 6 proc. z dobrym.

Kierownicy średniego szczebla

We wszystkich branżach szukano też menadżerów średniego szczebla. Najwięcej kierowników szukano w branży finansowej (18 proc.), a najmniej w marketingowej (4 proc.).

Wśród województw dominowały małopolskie i łódzkie – po 8 proc., w mazowieckim 5 proc., a w pozostałych po 4 proc.

Od menadżerów pracodawcy oczekują znajomości języka angielskiego w większości przypadków na poziomie dobrym w 44 proc., biegłym w 28 proc., podstawowym tylko 3 proc. Pracownika na stanowisko kierownicze z dobrą znajomością języka niemieckiego szukało 9 proc., a 5 proc. z biegłą.

Analitycy

Pracowników działów analiz także szukały wszystkie wymienione wyżej branże. W tym zakresie dominowały: finansowa (7 proc.) i IT (5 proc.).

Analityków najczęściej szukano w województwie mazowieckim (7 proc.).

Od analityków oczekuje się znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym w 47 proc. przypadków, biegłego w 32 proc., podstawowego w 6 proc.. Dodatkowo rekruterzy szukali na to stanowisko osób z dobrym niemieckim 6 proc. oraz dobrym francuskim 4 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.