wnp.pl

Naftowy Weatherford zwolni 6 tys. pracowników

0 0
Naftowy Weatherford zwolni 6 tys. pracowników
Oprócz zwolnień przewidziane jest także zamknięcie kolejnych dziewięciu placówek produkcyjnych i centrów usług. (Fot. Fotolia)

Firma Weatherford, czwarty największy na świecie dostawca usług serwisowych dla przemysłu naftowego, ogłosiła dodatkowe cięcia zatrudnienia o 6 tys. pracowników w pierwszym półroczu 2016 roku.

W ubiegłym roku Weatherford zrealizował już zakrojony na szeroką skalę program redukcji zatrudnienia o 14 tys. osób, jak również zamknął szereg posiadanych placówek, dzięki czemu udało mu się uzyskać oszczędności rzędu 1,4 mld dolarów. Okazały się one jednak niewystarczające. Tylko w czwartym kwartale 2015 roku spółka zanotowała 1,2 mld dolarów straty netto (1,54 dolara na akcję).

Stąd zapowiedź kolejnych zwolnień, tym razem o 6 tys. pracowników, w związku z faktem, że największe załamanie na rynku ropy naftowej od 1986 roku wciąż zbiera żniwo wśród spółek dostarczających branży usługi serwisowe. Oprócz zwolnień przewidziane jest także zamknięcie kolejnych dziewięciu placówek produkcyjnych i centrów usług.

W nawiązaniu do podejmowanych działań ograniczających koszty, firma zamierza także zredukować nakłady inwestycyjne, które w tym roku mają wynieść zaledwie 300 mln dolarów, o 56 proc. mniej niż rok wcześniej.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.