Naftowy Weatherford zwolni 6 tys. pracowników

Firma Weatherford, czwarty największy na świecie dostawca usług serwisowych dla przemysłu naftowego, ogłosiła dodatkowe cięcia zatrudnienia o 6 tys. pracowników w pierwszym półroczu 2016 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Naftowy Weatherford zwolni 6 tys. pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

5 lut 2016 15:57


W ubiegłym roku Weatherford zrealizował już zakrojony na szeroką skalę program redukcji zatrudnienia o 14 tys. osób, jak również zamknął szereg posiadanych placówek, dzięki czemu udało mu się uzyskać oszczędności rzędu 1,4 mld dolarów. Okazały się one jednak niewystarczające. Tylko w czwartym kwartale 2015 roku spółka zanotowała 1,2 mld dolarów straty netto (1,54 dolara na akcję).

Stąd zapowiedź kolejnych zwolnień, tym razem o 6 tys. pracowników, w związku z faktem, że największe załamanie na rynku ropy naftowej od 1986 roku wciąż zbiera żniwo wśród spółek dostarczających branży usługi serwisowe. Oprócz zwolnień przewidziane jest także zamknięcie kolejnych dziewięciu placówek produkcyjnych i centrów usług.

W nawiązaniu do podejmowanych działań ograniczających koszty, firma zamierza także zredukować nakłady inwestycyjne, które w tym roku mają wynieść zaledwie 300 mln dolarów, o 56 proc. mniej niż rok wcześniej.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.