Nadchodzą złote czasy dla specjalistów i menedżerów. Oto branże, które potrzebują ich najbardziej

0 0
Nadchodzą złote czasy dla specjalistów i menedżerów. Oto branże, które potrzebują ich najbardziej

Aż 66 proc. firm planuje zwiększyć zatrudnienie specjalistów i menedżerów w ciągu najbliższych 3 miesięcy - wskazują najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot.

Dane pokazują, że po raz kolejny mamy do czynienia z najlepszą sytuacją na rynku pracy od 2008 roku i potwierdzają dobrą koniunkturę dla pracowników średniego i wyższego szczebla. W porównaniu do poprzedniej prognozy, dynamika zatrudnienia wzrosła o 3 punkty procentowe.

Czytaj też: Menedżer koło pięćdziesiątki zamienia korpo na małą firmę

Natomiast tylko 11 proc. respondentów (ogółem w badaniu w Polsce wzięło udział 3015 przedsiębiorstw) odpowiedziało, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy planuje przeprowadzić redukcje zatrudnienia wśród tej grupy zawodowej, co jest równoznaczne ze spadkiem o 3 punkty procentowe w stosunku do wyników uzyskanych na początku 2014 roku.

Czytaj też: Większość menedżerów nie zawaha się odejść z pracy. Wystarczy lepsza oferta

– Polskie firmy bardzo dobrze wykorzystują korzystną koniunkturę, która panuje na rynku. Pracodawcy patrzą w przyszłość i chcą zatrudniać. Wiedzą, że przyjęty do pracy dobry specjalista bądź menedżer może stanowić ogromną wartość dodaną dla przedsiębiorstwa, umożliwiając jego szybszy rozwój, szerszy portfel usług, a także ekspansję na inne rynki – podkreśla Artur Skiba, prezes Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Liderzy rekrutacji

Do liderów w zatrudnianiu specjalistów i menedżerów niezmiennie należy branża SSC/BPO, w której 88 proc. pracodawców planuje zatrudniać w ciągu 3 najbliższych miesięcy, a tylko 3 proc. z nich przewiduje zwolnienia w tym okresie. Na drugim miejscu znajduje się sektor IT-oprogramowanie (analogicznie 77 proc.- 8 proc.). Obydwa sektory od lat przewyższają średnią dynamikę rekrutacji dla Polski.

W gronie liderów znalazła się także branża e-commerce i nowe media. 16. edycja badania Antal Global Snapshot pokazuje, że aż 76 proc. pracodawców z tego obszaru będzie zatrudniać w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Jak podkreślają konsultanci Antal International sektor ten jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w polskiej gospodarce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.