Nadchodzą dobre czasy dla firm rekrutacyjnych

0 0
Nadchodzą dobre czasy dla firm rekrutacyjnych
Paweł Wierzbicki, dyrektor Michael Page przekonuje, że przed firmami rekrutacyjnymi w Polsce dobry okres. /fot. Newseria.pl

Już 14,7 proc. pracodawców deklaruje zwiększenie poziomu zatrudnienia w ciągu najbliższych 3 miesięcy – wynika z raportu „Barometr Rynku Pracy 4” Michael Page.To gratka dla firm rekrutacyjnych.

Rosnący popyt na pracowników stwarza pole do rozwoju dla firm wyspecjalizowanych w prowadzeniu rekrutacji. W ocenie Pawła Wierzbickiego, dyrektora Michael Page, Polska jest dla firm z branży rekrutacyjnej bardzo atrakcyjnym miejscem. W porównaniu do innych europejskich państw rynek ten cechuje się stabilną gospodarką i dynamicznym wzrostem.

– Cały polski rynek rekrutacyjny będzie rósł. Obserwujemy, że za granicą, we Francji czy w Niemczech, firmom rekrutacyjnym powierza się w zasadzie około 45 proc. rekrutacji w gospodarce. W Polsce jest to około 20 proc., takie są szacunki – prognozuje Wierzbicki.

Firma Page Group swoje pierwsze biuro w Polsce otworzyła w 2005 r. w Warszawie. – Dzisiaj mamy biura w Warszawie, Katowicach i we Wrocławiu. Planujemy też otwarcie kolejnych, ale jeszcze nie mogę podać szczegółów. Zatrudniamy już kilkudziesięciu konsultantów w kilkunastu dywizjach i z dużą nadzieją patrzymy w przyszłość – mówi Wierzbicki.

Pierwszą z marek grupy jest Page Personnel – zajmująca się rekrutacjami na poziomie specjalistycznym. Usługami tego typu objęci są głównie absolwenci uczelni wyższych z co najmniej rocznym doświadczeniem zawodowym. Po kilku latach zdobywania doświadczeń zawodowych i przejściu na szczebel menedżerski trafiają pod opiekę zespołu Michael Page.

– Kiedy pracownik dochodzi do najwyższych pozycji zarządczych, wchodzi pod skrzydła naszego zespołu Page Executive. Dzisiaj mamy trzy brandy w Polsce, trzy biura i grupę kilkudziesięciu konsultantów – dodaje Wierzbicki.

Michael Page to międzynarodowa spółka z główną siedzibą w Wielkiej Brytanii. Firma została założona w 1976 roku. Obecnie osiąga przychody przekraczające 1 miliard funtów rocznie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.