Na pomoc rekruterom. Powstało nowe narzędzie selekcji kandydatów

0 0
Na pomoc rekruterom. Powstało nowe narzędzie selekcji kandydatów

Co zrobić, aby proces zatrudniania do pracy nie był aż tak czasochłonny? Rozwiązanie jest jedno, a jest nim: idealny kandydat.

- Wyobraźmy sobie taką sytuację. Firma „x” szuka nowego pracownika. Musi on posiadać określone wykształcenie, kompetencje i umiejętności. „X” zamieszcza więc swoje ogłoszenie o pracy na różnych portalach i w różnych mediach. W ten sposób, dociera ono do setek osób. Niestety, tylko znikomy procent odbiorców, nadaje się tak naprawdę do tej pracy. Musimy przecież pamiętać, że każde stanowisko – mimo podobnych podstaw – zawsze trochę się różni - mówi Paweł Rusek z portalu MediaCV.

Czytaj też: Stosy CV to wynik nie tylko błędów kandydatów, ale też rekruterów

- W jednej firmie, project manager będzie miał nieco inny zakres obowiązków, niż „kolega” pełniący tą samą funkcję w innym miejscu. Dlatego też, widząc setki ofert, szukający pracy wysyłają swoje CV hurtowo. W ten sposób tworzy się błędne koło: kandydaci nie widzą idealnego dla nich stanowiska, rekruterzy- idealnego kandydata, a proces rekrutacji zupełnie niepotrzebnie przedłuża się. Właśnie dlatego stworzyliśmy naszego idealnego kandydata – mówi Paweł Rusek z portalu MediaCV.

Czytaj też: Rekrutacja na czas, czyli większa skuteczność w krótszym czasie

Projekt wspierany przez UE

„Idealny Kandydat” to narzędzie powstałe w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu MediaCV. Środki pochodzą z programu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Dotacje na innowacje – inwestujemy w Waszą przyszłość" i pozwoliły autorom projektu rozwinąć wielopoziomowy portal rekrutacyjny. Ma on pomagać nie tylko osobom szukającym pracę, ale przede wszystkim – rekruterom.

Czas rekrutacji skrócony do minimum

- Narzędzie „Idealny Kandydat” ma na celu znaczne skrócenie opisywanego procesu rekrutacji. Jak to działa? To bardzo proste. Jako przykładowa firma, rejestruję się na mediacv.pl i zakładam profil wspominanego Idealnego Kandydata. Uwzględniam w nim cechy i umiejętności, które są na oferowanym przeze mnie stanowisku najbardziej potrzebne. Z drugiej strony, osoby szukające pracy, również rejestrują się na naszym portalu, wypełniają odpowiednie kryteria oraz zamieszczają swoje CV – w tym także w atrakcyjnej formie video CV. W międzyczasie, odpowiednio zaprojektowany silnik wyszukiwania filtruje bazy danych - tłumaczy Paweł Rusek.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.