Na pomoc rekruterom. Powstało narzędzie skracające czas rekrutacji

0 0

Na platformie rekrutacyjnej eRecruiter dzięki integracji z systemem Extended DISC, rekruterzy mają możliwość wysyłki testów behawioralnych do kandydatów bezpośrednio z systemu rekrutacyjnego.

- Nowatorskie rozwiązanie łączy zalety platformy rekrutacyjnej z popularnymi analizami Extended DISC. Tego typu narzędzia diagnostyczne od dłuższego czasu są z powodzeniem wykorzystywane w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych do wspomagania procesów rekrutacji – mówi Marcin Sieńczyk, business development director w eRecruiter.

Czytaj też: Trzy najważniejsze trendy technologiczne HR w 2015 r.

System analiz behawioralnych opracowany przez Extended DISC w prosty i skuteczny sposób rozpoznaje nasilenie różnych stylów zachowań u osób badanych. Analizy opisują m.in. sposoby komunikacji, tryb podejmowania decyzji przez kandydata, to, co go motywuje i demotywuje, oraz wskazują potencjalne obszary do dalszego rozwoju.

System testów poza rekrutacją wspiera również programy rozwojowe w firmach, szkolenia, coachingi, programy outplacementu. Jedną z jego najmocniejszych stron jest indywidualne podejście do każdego badanego.

- Kwestionariusz „Analizy Indywidualnej Extended DISC” został adaptowany do polskich warunków kulturowych i demograficznych i w praktyce stosowany jest już ponad 10 lat. Integracja z platformą rekrutacyjną to kolejny krok rozwoju naszego biznesu – mówi Romeo Grzębowski, prezes Extended Disc Polska.

Czytaj też: Rewolucja w komunikacji wewnętrznej. Intranety, newslettery, biuletyny mało skuteczne

- Integracja eRecruitera z systemem Extended DISC umożliwia wysyłkę testów behawioralnych bezpośrednio z naszego systemu rekrutacyjnego. Dzięki temu znacząco skraca się czas rekrutacji, a wszystkie dane dotyczące danego kandydata zgromadzone są w jednym miejscu. Wszystkie osoby zaangażowane w proces mogą zapoznać się z wynikami, sporządzać notatki, zespół ma więc pełną kontrolę nad całym procesem – podkreśla Justyna Siwek, kierownik Działu Rekrutacji i Badań Kompetencyjnych w Poczcie Polskiej, która jako jedna z pierwszych firm miała okazję skorzystać z nowej funkcjonalności platformy eRecruiter.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Po pierwsze: czy to oznacza, że wczesniej praca z erecruiterem nie skracała czasu pracy? A poza tym - jakie nowatorskie??? Na rynku światowym już od dawna funkcjonują dobre systemy, które współpracuja z testami psychologicznymi bedącymi integracyjną częścią procesu rekrutacyjnego. I to z testami z wyższej półki niż EXTENDED Disc. Dziwię się tylko, że największa firma w Polsce poczta Polska zamiast skierować swoja głowę w kierunku naprawdę innowacyjnych rozwiązań IT, które naprawdę daja przewage konkurencyjną korzysta z lokalnych rozwiązań. Strach przed prawdziwymi innowacjami od firm, z ktorymi nalezy często porozumiewać się w języku angielskim i chowanie głowy w piasek - tutaj "polskich innowacji"? A potem płacz i strach przed np. Deutsche Post.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.