Na pomoc rekruterom. Powstało narzędzie skracające czas rekrutacji

Na platformie rekrutacyjnej eRecruiter dzięki integracji z systemem Extended DISC, rekruterzy mają możliwość wysyłki testów behawioralnych do kandydatów bezpośrednio z systemu rekrutacyjnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na pomoc rekruterom. Powstało narzędzie skracające czas rekrutacji

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 mar 2015 11:31


- Nowatorskie rozwiązanie łączy zalety platformy rekrutacyjnej z popularnymi analizami Extended DISC. Tego typu narzędzia diagnostyczne od dłuższego czasu są z powodzeniem wykorzystywane w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych do wspomagania procesów rekrutacji – mówi Marcin Sieńczyk, business development director w eRecruiter.

Czytaj też: Trzy najważniejsze trendy technologiczne HR w 2015 r.

System analiz behawioralnych opracowany przez Extended DISC w prosty i skuteczny sposób rozpoznaje nasilenie różnych stylów zachowań u osób badanych. Analizy opisują m.in. sposoby komunikacji, tryb podejmowania decyzji przez kandydata, to, co go motywuje i demotywuje, oraz wskazują potencjalne obszary do dalszego rozwoju.

System testów poza rekrutacją wspiera również programy rozwojowe w firmach, szkolenia, coachingi, programy outplacementu. Jedną z jego najmocniejszych stron jest indywidualne podejście do każdego badanego.

- Kwestionariusz „Analizy Indywidualnej Extended DISC” został adaptowany do polskich warunków kulturowych i demograficznych i w praktyce stosowany jest już ponad 10 lat. Integracja z platformą rekrutacyjną to kolejny krok rozwoju naszego biznesu – mówi Romeo Grzębowski, prezes Extended Disc Polska.

Czytaj też: Rewolucja w komunikacji wewnętrznej. Intranety, newslettery, biuletyny mało skuteczne

- Integracja eRecruitera z systemem Extended DISC umożliwia wysyłkę testów behawioralnych bezpośrednio z naszego systemu rekrutacyjnego. Dzięki temu znacząco skraca się czas rekrutacji, a wszystkie dane dotyczące danego kandydata zgromadzone są w jednym miejscu. Wszystkie osoby zaangażowane w proces mogą zapoznać się z wynikami, sporządzać notatki, zespół ma więc pełną kontrolę nad całym procesem – podkreśla Justyna Siwek, kierownik Działu Rekrutacji i Badań Kompetencyjnych w Poczcie Polskiej, która jako jedna z pierwszych firm miała okazję skorzystać z nowej funkcjonalności platformy eRecruiter.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Anna 2015-03-13 14:18:48

Po pierwsze: czy to oznacza, że wczesniej praca z erecruiterem nie skracała czasu pracy? A poza tym - jakie nowatorskie??? Na rynku światowym już od dawna funkcjonują dobre systemy, które współpracuja z testami psychologicznymi bedącymi integracyjną częścią procesu rekrutacyjnego. I to z testami z wyższej półki niż EXTENDED Disc. Dziwię się tylko, że największa firma w Polsce poczta Polska zamiast skierować swoja głowę w kierunku naprawdę innowacyjnych rozwiązań IT, które naprawdę daja przewage konkurencyjną korzysta z lokalnych rozwiązań. Strach przed prawdziwymi innowacjami od firm, z ktorymi nalezy często porozumiewać się w języku angielskim i chowanie głowy w piasek - tutaj "polskich innowacji"? A potem płacz i strach przed np. Deutsche Post.