Muzeum Armii Krajowej w Krakowie szuka nowego dyrektora

Prezydent Krakowa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora w Muzeum Armii Krajowej. Rozstrzygnięcie nastąpi w listopadzie. Janusz Mierzwa, poprzedni dyrektor zrezygnował 30 czerwca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie szuka nowego dyrektora

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

9 wrz 2015 11:28


Jak określono w warunkach konkursu kandydat na dyrektora powinien mieć: wykształcenie wyższe i minimum trzyletnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami kultury lub w administracji publicznej na kierowniczych stanowiskach. Każdy z kandydatów ma przedstawić pisemne opracowanie autorskiej koncepcji funkcjonowania Muzeum Armii Krajowej, zawierające m.in. cele strategiczne na najbliższe lata, ramowy program działalności minimum na trzy lata oraz koncepcję finansowania działalności muzeum.

Zaznaczono, że preferowani będą kandydaci posiadający dodatkowo: doświadczenie w zarządzaniu instytucjami i zespołami ludzkimi, znający problematykę, będącą przedmiotem działalności Muzeum Armii Krajowej i mający wiedzę o pozyskiwania środków finansowych ze źródeł pozabudżetowych, w tym funduszy UE.

- Czekamy na zgłoszenia kandydatów spełniających warunki konkursu. Prezydent ma nadzieję, że pojawi się wśród nich sprawny menadżer potrafiący zarządzać placówką kultury, a jednocześnie osoba czująca specyfikę Muzeum AK, co jest bardzo ważne ze względu na kontakty ze środowiskami kombatanckimi - powiedziała we wtorek rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

Konkurs - najlepszym rozwiązaniem

Po rezygnacji Janusza Mierzwy w sierpniu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski chciał na stanowisko dyrektora Muzeum AK powołać byłego dyrektora Muzeum Śląskiego Leszka Jodlińskiego. Zrezygnował jednak z tego.

- Moim zdaniem jedno z najmłodszych krakowskich muzeów - jakim jest Muzeum AK - potrzebuje przede wszystkim stabilizacji, uporządkowania spraw własnościowych i uspokojenia nastrojów wśród pracowników - ocenił Majchrowski, dodając, że najlepszą drogą wyboru dyrektora będzie konkurs.

Obecnie Muzeum AK jest prowadzone wspólnie przez miasto Kraków i samorząd województwa małopolskiego. Zdaniem kombatantów skutkuje to trudnościami nie do przezwyciężenia w obszarze finansowo-organizacyjnym. Miasto chciałoby samodzielnie prowadzić Muzeum AK od 1 stycznia 2016 r. Przejęcie placówki wymaga jednak wcześniejszych uzgodnień z władzami województwa oraz uchwał Rady Miasta Krakowa i sejmiku województwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.