Mundur zamiast szpilek. Kobiety sprawdzają się w branży ochroniarskiej?

0 0

• Coraz częściej zdarza się, że szefem ochrony czy konwojentem jest kobieta.
• Wzrost zatrudnienia kobiet w ochronie dowodzi faktu, iż pomimo męskiego charakteru branży, kobiety doskonale odnajdują się w tym obszarze.
• Na rzecz grupy Impel w obszarze bezpieczeństwa pracuje 2437 kobiet.

Rzadko używają siły fizycznej i nie zawsze mogą pochwalić się imponującą posturą, a jednak zyskują coraz większe uznanie w zawodzie pracownika ochrony. Najczęściej spotykamy je w biurowcach, centrach handlowych oraz na lotniskach. Nikogo nie dziwi już widok kobiety w mundurze, a panie coraz śmielej wkraczają w świat męskich zawodów, udowadniając, że nie boją się nowych wyzwań.

Kobiety w ochronie

- Zdarza się że kobiety sprawdzają się lepiej od mężczyzn. W opinii wielu klientów płeć pracownika ochrony nie ma znaczenia, jednak są obiekty, w których llienci celowo na posterunek wybierają panie. Najczęściej są to punkty obsługi recepcyjnej lub punkty informacyjne w galeriach handlowych - mówi Alicja Mycek, dyrektor personalny w firmie Impel Security Polska .

- Część kobiet pracujących w naszych obiektach pełni funkcję menedżerów lub szefów ochrony, odpowiadają za organizację pracy podległych pracowników oraz za kontakt z kontrahentami. Doskonale nadają się na takie stanowiska, są ambitne, chcą się szkolić i podnosić swoje kwalifikacje – dodaje Mycek.

Piękniejsza twarz ochrony

Na w grupie Impel w obszarze bezpieczeństwa pracuje 2437 kobiet. 154 panie posiadają status pracownika kwalifikowanego ochrony. Z kolei 24 kobiety pełnią funkcję wartownika konwojenta, a 15 kobiet zajmuje stanowiska szefa ochrony. Panie o swojej pracy opowiadają w filmiku poniżej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.