Młodzi Polacy nisko cenią swoją pracę

0 0
Młodzi Polacy nisko cenią swoją pracę

Firma Universum, światowy lider w employer brandingu (budowaniu wizerunku pracodawcy), sprawdziła, jakie są oczekiwania młodych ludzi wkraczających na rynek pracy. Zapytała 432 tys. studentów z 24 krajów, ile chcieliby zarabiać w swojej pierwszej pracy po opuszczeniu murów uczelni.

Z badania wynika, że studenci z Polski chcieliby w pierwszej pracy po ukończeniu studiów zarabiać równowartość 963 dolarów. Dzięki swoim niewygórowanym oczekiwaniom znaleźli się na ostatniej pozycji w rankingu - donosi "Forbes".

Wyprzedzili nas między innymi Hindusi (976 dolarów), Chińczycy (1084), Meksykanie (1268) czy Rosjanie (1310). Mimo że oczekiwanie Polaków wzrosły względem poprzednich dwóch lat, to i tak znajdujemy się w ranking najniżej.

Na szczycie zestawienia uplasowali się Szwajcarzy, którzy chcieliby w pierwszej pracy po ukończeniu studiów zarabiać 7062 dolary miesięcznie. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, niedawni zwycięzcy rankingu dobrobytu (6556 dolarów). Podium uzupełnili studenci z Danii (5427 dolarów).

Publikacja firmy Universum potwierdza, że Polska nadal bardzo wyraźnie odbiega pod względem płacowych standardów od krajów Europy Zachodniej, Ameryki Północnej czy Azji Wschodniej.

Więcej forbes.pl

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.