Młodzi na rynku pracy. Nestlé chce zatrudnić 20 tys. Europejczyków do końca 2016 r.

- W Hiszpanii czy Grecji pracy nie ma ponad 50 proc. młodych, w Polsce prawie 1/4 osób do 24. roku życia jest bezrobotna. Wspieranie zatrudniania ludzi młodych leży w naszym wspólnym, społecznym interesie - twierdzi Simon Smith, prezes Nestlé Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi na rynku pracy. Nestlé chce zatrudnić 20 tys. Europejczyków do końca 2016 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

6 mar 2015 16:56


W piątek, 6 marca, w fabryce lodów Nestlé w Namysłowie, młodzi pracownicy i praktykanci firmy wraz z Simonem Smithem, prezesem Nestlé Polska, zaprezentowali Danucie Jazłowieckiej, posłance Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczącej komisji PE ds. zatrudnienia i spraw socjalnych, Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. W spotkaniu wziął udział także Bartosz Medyk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie oraz młodzi samorządowcy.

Realizowana od końca 2013 roku Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth jest odpowiedzią firmy na trudności związane z wchodzeniem i odnajdywaniem się młodych ludzi na rynku pracy. Zakłada ona stworzenie możliwości zatrudnienia przez Nestlé do końca 2016 roku 20 tys. Europejczyków do 30. roku życia.

Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty płatnych praktyk i staży. W Polsce oferta zatrudnienia i praktyk zawodowych już teraz objęła ponad 700 osób, a firma jest dopiero na półmetku realizacji zaplanowanych działań. Nestlé nie zwalnia tempa, wręcz przeciwnie – do wspierania zatrudniania młodzieży, szczególnie poprzez organizowanie praktyk i warsztatów rozwijających kompetencje młodych ludzi, zachęca także swoich partnerów biznesowych w całej Europie.

Szeroka współpraca obu sektorów: prywatnego, oferującego realne miejsca pracy w wielu branżach oraz publicznego, który swoimi działaniami i regulacjami zarządza szkolnictwem, wpłynie na przygotowanie młodych ludzi do pracy. Jestem przekonany, że wzajemne wspieranie się i dialog pomiędzy tymi sektorami mogą spowodować konkretne zmiany na europejskim rynku pracy - powiedział w Namysłowie Simon Smith, prezes Nestlé Polska.

- Sytuacja ludzi młodych na rynku pracy nie przedstawia się optymistycznie. W Hiszpanii czy Grecji pracy nie ma ponad 50 proc. zdolnych do jej wykonywania młodych, w Polsce bezrobotnych jest prawie jedna czwarta osób do 24. roku życia. Wspieranie zatrudniania ludzi młodych leży w naszym wspólnym, społecznym interesie – dodał.

W czasie piątkowego spotkania, Jolanta Mazurek, kierownik działu HR fabryki lodów Nestlé, opowiedziała jak Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych realizowana jest w Namysłowie, a Tomasz Lazarowicz, dyrektor fabryki, zaprezentował namysłowski oddział firmy i oprowadził przybyłych po zakładzie produkcji lodów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mariusz 2015-03-29 21:50:22

Coś tych zatrudnień w nestle nie widac, na forach jak gowork.pl/opinie_czytaj,35251 ludzie piszą bardziej o zwolnieniach.