Młodzi na rynku pracy. Nestlé chce zatrudnić 20 tys. Europejczyków do końca 2016 r.

0 0
Młodzi na rynku pracy. Nestlé chce zatrudnić 20 tys. Europejczyków do końca 2016 r.
fot. mat.pras.

- W Hiszpanii czy Grecji pracy nie ma ponad 50 proc. młodych, w Polsce prawie 1/4 osób do 24. roku życia jest bezrobotna. Wspieranie zatrudniania ludzi młodych leży w naszym wspólnym, społecznym interesie - twierdzi Simon Smith, prezes Nestlé Polska.

W piątek, 6 marca, w fabryce lodów Nestlé w Namysłowie, młodzi pracownicy i praktykanci firmy wraz z Simonem Smithem, prezesem Nestlé Polska, zaprezentowali Danucie Jazłowieckiej, posłance Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczącej komisji PE ds. zatrudnienia i spraw socjalnych, Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. W spotkaniu wziął udział także Bartosz Medyk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie oraz młodzi samorządowcy.

Realizowana od końca 2013 roku Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth jest odpowiedzią firmy na trudności związane z wchodzeniem i odnajdywaniem się młodych ludzi na rynku pracy. Zakłada ona stworzenie możliwości zatrudnienia przez Nestlé do końca 2016 roku 20 tys. Europejczyków do 30. roku życia.

Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa – oferty płatnych praktyk i staży. W Polsce oferta zatrudnienia i praktyk zawodowych już teraz objęła ponad 700 osób, a firma jest dopiero na półmetku realizacji zaplanowanych działań. Nestlé nie zwalnia tempa, wręcz przeciwnie – do wspierania zatrudniania młodzieży, szczególnie poprzez organizowanie praktyk i warsztatów rozwijających kompetencje młodych ludzi, zachęca także swoich partnerów biznesowych w całej Europie.

Szeroka współpraca obu sektorów: prywatnego, oferującego realne miejsca pracy w wielu branżach oraz publicznego, który swoimi działaniami i regulacjami zarządza szkolnictwem, wpłynie na przygotowanie młodych ludzi do pracy. Jestem przekonany, że wzajemne wspieranie się i dialog pomiędzy tymi sektorami mogą spowodować konkretne zmiany na europejskim rynku pracy - powiedział w Namysłowie Simon Smith, prezes Nestlé Polska.

- Sytuacja ludzi młodych na rynku pracy nie przedstawia się optymistycznie. W Hiszpanii czy Grecji pracy nie ma ponad 50 proc. zdolnych do jej wykonywania młodych, w Polsce bezrobotnych jest prawie jedna czwarta osób do 24. roku życia. Wspieranie zatrudniania ludzi młodych leży w naszym wspólnym, społecznym interesie – dodał.

W czasie piątkowego spotkania, Jolanta Mazurek, kierownik działu HR fabryki lodów Nestlé, opowiedziała jak Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych realizowana jest w Namysłowie, a Tomasz Lazarowicz, dyrektor fabryki, zaprezentował namysłowski oddział firmy i oprowadził przybyłych po zakładzie produkcji lodów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Coś tych zatrudnień w nestle nie widac, na forach jak gowork.pl/opinie_czytaj,35251 ludzie piszą bardziej o zwolnieniach.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.