Młoda Kolumbijka będzie CEO Adecco

26-letnia Paola Ospina z Kolumbii przez miesiąc będzie kierowała największą na świecie, szwajcarską agencją zatrudnienia Adecco. Pokonała dziewięciu konkurentów w drodze do bycia CEO tej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młoda Kolumbijka będzie CEO Adecco

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

20 sie 2014 11:44


W ramach programu "Adecco Way to Work", dziesięć młodych osób z całego świata walczyło o możliwość bycia "CEO na jeden miesiąc" agencji rekrutacyjnej Adecco. Cała dziesiątka - w tym 17-letni Adam Boardman - wzięła udział w tygodniowym obozie w Zurychu, podczas którego przechodziła przez rozmowy kwalifikacyjne, rozwiązywała zadania biznesowe i przechodziła testy, badające ich predyspozycje do bycia szefem.

Najlepsza okazała się Kulumbijka, Paola Ospina, która przez miesiąc (we wrześniu) będzie "szefowała" firmą pod okiem jej CEO, Patricka De Maeseneire`a. Pod koniec miesiąca otrzyma natomiast ofertę pracy na stałe, na stanowisku, które najlepiej odpowiada jej kwalifikacjom i aspiracjom zawodowym.

Program "Adecco Way to Work" powstał rok temu i ma na celu pomóc młodym zwiększać swoje szanse na znalezienie zatrudnienia.

- Osoby poniżej 24. roku życia nie mogą znaleźć pracy, ponieważ nie mają doświadczenia. To błędne koło. Takie programy są genialne, jeśli chodzi o rozwiązywanie tego problemu - tłumaczy dla portalu recruiter.co.uk Mel Harvey, HR-owiec z Adecco w Oxley.

Poniżej krótki filmik pokazujący przebieg tegorocznego programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wujekgrga 2014-08-21 15:10:05

Takie programy są genialne. No świetnie 1 osoba na miliard młodych dostała pracę. I to jeszcze na pewno taka która i tak by sobie poradziła. Raczej robienie PRu niż faktyczne dbanie aby pracę młodzi dostali pracę.