wnp.pl

Ministerstwo Rozwoju szuka nowego prezesa PARP

0 0

Resort ogłosił nabór na stanowisko Prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jaką Agencję zastanie? Jakie zadania przed nim?

Oprócz podstawowych dokumentów standardowo wymaganych przy naborze do pracy kandydat na stanowisko prezesa PARP powinien przedstawić koncepcję działań i rozwoju PARP w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020.

- Gdybym postawił się w roli nowego prezesa PARP, to przede wszystkim umożliwiałbym polskim przedsiębiorcom wejście na rynki zachodnie. Po pierwsze, nasz wewnętrzny popyt na produkty innowacyjne ma ograniczenia, które wynikają z siły nabywczej Polaków. Po drugie, ze słabej chłonności innowacji. Do tej pory nie mieliśmy zbyt dużo okazji, żeby chłonąć innowacje przychodzące ze świata w taki sposób, jak np. robią to Amerykanie - mówi Arkadiusz Skuza, szef projektów innowacyjnych Centrum im. Adama Smitha. - Poza tym Polacy wolą to, co zachodnie. Jeśli mamy do wyboru produkt innowacyjny z Niemiec lub Polski, to częściej wybieramy niemiecki - dodaje ekspert.

Więcej tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.