Miłość w sieci i wyzwanie start-upu. Jak wygląda praca w portalu eDarling?

0 0
Miłość w sieci i wyzwanie start-upu. Jak wygląda praca w portalu eDarling?

- Dziś wszystko, co robimy, przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Dlatego powinniśmy odejść od podziału na randki online i offline, jedne i drugie są ze sobą powiązane i mogą się wzajemnie wzbogacać - mówi Xenia Bossowa, szefowa działu HR w firmie Affinitas GmbH, właściciela marki eDarling.

Firma została założona w 2008 r. przez dwóch młodych przyjaciół: Lukasa Brossedera i Davida Khalil, którzy po dziś dzień są dyrektorami zarządzającymi spółki. To oni uwierzyli, że w Europie istnieje zapotrzebowanie na nową i lepszą jakość randek internetowych i doboru partnerskiego.

- Dziś Affinitas prowadzi działalność na 22 różnych rynkach narodowych z jednego tylko biura w stolicy Niemiec, w Berlinie. Ułatwia to szybką i efektywną komunikację, przepływ pomysłów i dobrych praktyk pomiędzy poszczególnymi działami, a także bezpośredni kontakt i szybki obieg informacji - mówi Xenia Bossowa.

Xenia strukturę organizacyjną działu HR w Affinitas zaczęła budować w 2010 r., kiedy firma zatrudniała już ponad 100 osób. Teraz, prawie 4 lata później załoga liczy ponad 200 pracowników więcej. Kto pracuje dla eDarling?

- Rekrutujemy uzdolnione osoby, pochodzące z prawie każdego zakątka świata. Do obsługi naszych międzynarodowych platform internetowych potrzebujemy pracowników, którzy mówią różnymi językami i dobrze znają specyfikę swojego lokalnego rynku narodowego. Tacy kandydaci mogą znaleźć zajęcie w działach takich jak: business development, marketing, obsługa klienta, a także IT, designu, quality assurance - mówi Xenia.

A w Polsce?

- Do polskiego zespołu rekrutujemy rocznie wielu pracowników, zarówno do działu business development, online marketing czy też biura obsługi klienta. Pomimo rozbieżnych obowiązków na tych stanowiskach, wszystkich zatrudnionych łączy zawsze jedno: pasja do Internetu oraz chęć pracy w międzynarodowym środowisku - mówi Agnieszka Kądziela, Country Manager Poland.

- Osoby te nie tylko korzystają na co dzień z portali społecznościowych, ale także są świadome roli internetu we współczesnym świecie, znają wiele stron internetowych i blogów, a także same tworzą je w wolnym czasie - dodaje.

Podkreśla jednak, że praca w start-upach wiąże się z jednej strony z bardzo szybkim zdobywaniem wiedzy oraz możliwością awansu, z drugiej zaś, z koniecznością dostosowania się do często zmieniającego się planu dnia oraz umiejętności wartościowania obowiązków, w zależności od specyfiki realizowanego projektu.

- Osoby, które preferują zadaniowy tryb pracy, w stałych godzinach od 8 do 16, mogą mieć trudności w odnalezieniu się w bardzo dynamicznym i ekscytującym środowisku pracy, jakim jest start-up - uprzedza.

 

* Źródło materiału: eDarling.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.