Miliard złotych dla kujawsko-pomorskich firm

251 milionów złotych na bezpośrednie wsparcie rozwoju 259 przedsiębiorstw w całym regionie przeznaczył tylko w ostatnich tygodniach zarząd województwa, rozstrzygając konkursy o dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miliard złotych dla kujawsko-pomorskich firm

PODZIEL SIĘ


Autor: bd

4 lip 2014 16:04


Oznacza to powstanie 1050 stabilnych miejsc pracy w sektorze wytwórczości i usług kwalifikowanych. Łącznie wsparcie dla firm to kwota miliarda złotych. Tylko z bezpośredniego wsparcia skorzystało lub korzysta 2000 podmiotów.

- Rozdzieliliśmy ostatnie środki z puli naszego RPO 2007-2013. Celowo rozwiązaliśmy to tak, by pieniądze dla przedsiębiorstw rozdysponowywać transzami przez cały okres programowania. Pozwala to uniknąć luki w finansowaniu, a zastrzyki finansowe są szczególnie teraz firmom bardzo potrzebne. Warto podkreślić, że w ostatnio rozstrzyganych konkursach wykorzystaliśmy środki z krajowej rezerwy wykonania, naszą nagrodę ze sprawne wdrażanie unijnej pomocy w poprzednich latach - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

W ostatnich konkursach wsparcie trafiło: do mikroprzedsiębiorstw, w tym w sposób celowany do tego rodzaju firm na wsi i w mniejszych miastach oraz w rejonach o dużym bezrobociu; do przedsiębiorstw produkcyjnych współpracujących ze szkołami zawodowymi w dziedzinie staży i praktyk; do przedsiębiorstw dostosowujących się do współczesnych wymogów ochrony środowiska.

Podzielono też wsparcie dla instytucji otoczenia biznesu. Wśród beneficjentów są samorządy inwestujące w tereny pod rozwój gospodarczy oraz samorządy i instytucje działające na rzecz przedsiębiorczości budujące i rozwijające inkubatory przedsiębiorczości, a także Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny który uzyskał blisko 21 milionów złotych na budowę centrum targowo-wystawienniczego w Myślęcinku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.