Milenialsi w pracy: Kapryśni, skoncentrowani na sobie, ale nie zastąpieni

Pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 r., nie pamiętają "starych czasów". Różnią się od poprzednich generacji. Nie przywiązują się do miejsca pracy. Idą tam, gdzie  mają możliwość rozwoju, dobre relacje, gdzie otrzymują pochwały i czują wolność
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Milenialsi w pracy: Kapryśni, skoncentrowani na sobie, ale nie zastąpieni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 wrz 2017 6:16


Są generacją przełomu kulturowego. Wolni, kapryśni, skoncentrowani na sobie, krytyczni i niezastąpieni - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Pokolenie Y, czyli ludzie urodzeni między 1980 a 2000 r., nie pamiętają "starych czasów". Różnią się od poprzednich generacji jak dzień od nocy. Wychowani są w epoce wolnorynkowej i dostępności wszelkich dóbr.

Nie są przywiązani do miejsca zamieszkania, ale do stylu życia. Nie gromadzą, mniej oszczędzają, niechętnie biorą kredyty. Wydają pieniądze i żyją według własnych wartości. 90 proc. milenialsów jest aktywnych w mediach społecznościowych.

Są kreatywni, pełni energii, pozytywnie nastawieni do swojej przyszłości, ale i roszczeniowi, krytyczni i odporni na informacje zwrotne. Nie przywiązują się do miejsca pracy. Idą tam, gdzie jest im dobrze, gdzie mają możliwość rozwoju, dobre relacje, gdzie otrzymują pochwały i czują wolność - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Zeghar 2017-09-02 07:51:32

Buahaha... Muszę poszukać oryginalnego artykułu. Bo to zapowiada się na kolejne brednie HRowe.