Mentoring, networking, szkolenia - na to będzie można liczyć w Radomiu

Radomskie Centrum Innowacji i Technologii (RCIT) oraz sieć Inkubatorów AIP założyły Inkubator AIP, pierwszy w Radomiu inkubator przedsiębiorczości. Startupy, które znajdą się w inkubatorze mają szansę na wsparcie finansowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mentoring, networking, szkolenia - na to będzie można liczyć w Radomiu

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (WGK)

wnp.pl

24 paź 2014 12:38


Inicjatywa ma przede wszystkim pomóc młodym ludziom z pomysłami na biznes. Wybranym przedsiębiorcom w zdobywaniu umiejętności pomogą specjaliści z Siemensa. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe z funduszu AIP Seed Capital w wysokości 100 tys. zł w zamian za 15 proc. udziałów w startupie.

Co istotne, prowadzenie biznesu w ramach Inkubatora AIP zwalnia z obowiązku rejestrowania działalności gospodarczej, gdyż AIP udostępnia firmom swoją osobowość prawną.

Czytaj też: Etatowcy! Ruszajcie do networkingu! Pomoże rozkręcić karierę

Radomscy przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w spotkaniach mentoringowych i szkoleniach, a także w imprezach networkingowych.

RCIT, jeden z założycieli inkubatora, liczy, że nowa placówka pomoże w działaniach na rzecz lokalnej gospodarki. - Nasze drzwi są otwarte dla wszystkich rodzajów startupów, a szczególnie ciekawe możliwości otwierają się przed tymi działającymi w branży metalowej - mówi Hubert Zalewski, dyrektor Inkubatora AIP Radom.

Czytaj też: Polscy start-upowcy odnoszą sukcesy. Niektórzy nawet międzynarodowe

Takie spółki mogą liczyć na wsparcie ze strony przedsiębiorstw zrzeszonych z Radomskim Klastrze Metalowym. Siemens przeprowadzi szkolenia z zakresu obsługi specjalistycznych maszyn, a młode spółki będą miały szansę stać się podwykonawcami dla większych przedsiębiorstw. - Naszą ambicją jest, aby swoje pomysły biznesowe rozwinęło w Inkubatorze AIP Radom 250 startupów - dodaje dyrektor Zalewski.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.