Menedżerowie rozchwytywani w Wielkopolsce. Antal International ma tam nowe biuro

W 2014 r. sektor SSC/BPO zatrudniał w Wielkopolsce 9 tys. osób. Żeby przyciągnąć do siebie specjalistów, firmy w ciągu ostatnich dwóch lat znacząco podniosły wynagrodzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Menedżerowie rozchwytywani w Wielkopolsce. Antal International ma tam nowe biuro

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lut 2015 13:33


Mimo iż wskaźnik bezrobocia w kraju w końcu grudnia 2014 roku osiągnął 11,5 proc., a w województwie wielkopolskim 7,8 proc., według danych z października 2014 r., w Poznaniu wynosi on tylko 3,3 proc. i jest najniższy wśród wojewódzkich miast w Polsce.

Z cyklicznego badania Antal International – Antal Global Snapshot – mającego na celu oszacowanie dynamiki zatrudniania i zwalniania specjalistów i menedżerów w Polsce wynika, że przedstawiciele branż deklarujących najbardziej dynamiczne plany zatrudniania specjalistów i menedżerów – SSC/BPO (88 proc.) oraz IT - Oprogramowanie (77 proc.) są silnie reprezentowani w Wielkopolsce.

Wraz z początkiem stycznia 2015 roku, Antal International otworzył swój kolejny oddział, tym razem w Poznaniu. - Regularnie monitorujemy sytuację na rynkach lokalnych. Dynamiczny rozwój Wielkopolski zachęcił nas do tego, aby jako lokalizację naszego kolejnego regionalnego biura, wybrać właśnie Poznań – tłumaczy Artur Skiba, prezes Antal International.

- Na wybór tej lokalizacji wpłynął również fakt, iż nasza firma współpracowała już z przedsiębiorcami z Wielkopolski, prowadziliśmy w tym regionie procesy rekrutacyjne, a dzięki otwarciu biura w Poznaniu, możemy zapewnić dużo lepszą jakość oferowanych usług – zauważa Konrad Mazurek, dyrektor regionalny Antal International.

Pozytywna sytuacja na wielkopolskim rynku pracy w dużej mierze uwarunkowana jest polityką władz regionu oraz samego Poznania, które poprzez tworzenie stref przemysłowych, parków biznesu oraz prestiżowych biurowców, czynią to województwo bardzo atrakcyjnym terenem dla nowych, zagranicznych inwestorów.

Kogo poszukują pracodawcy w Wielkopolsce?

W związku z tym, iż na przestrzeni ostatnich lat w Wielkopolsce swoje biura otworzyło wiele firm z sektora usług dla biznesu oraz przedsiębiorstwa informatyczne, to specjaliści z tych obszarów oraz absolwenci kierunków filologicznych, informatycznych i ekonomicznych będą w najbliższym czasie najbardziej poszukiwani przez pracodawców.

Jak wynika z danych przedstawionych przez Urząd Miasta Poznania, bardzo ważny dla stolicy regionu sektor usług dla biznesu zatrudniał w 2014 roku 9 tys. pracowników. Co ważne, wzrost zatrudnienia w tej branży wynosi 20 proc. rocznie.

Z kolei, z obserwacji konsultantów Antal wynika, że rozwój tego sektora rozpoczął się rok temu i sektor ten nadal będzie się rozwijał. Pracodawcy poszukują przede wszystkim specjalistów biegle posługujących się językiem niemieckim i francuskim oraz językami skandynawskimi.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.