MEN poszukuje dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji. Ruszył konkurs

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji - poinformowało MEN na stronie internetowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

MEN poszukuje dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji. Ruszył konkurs

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 gru 2014 15:48


Kandydatury należy zgłaszać do 13 stycznia 2015 r.

Do konkursu może przystąpić nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który ukończył studia magisterskie i ma przygotowanie pedagogiczne, kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą oraz kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w placówce doskonalenia nauczycieli.

Kandydat musi mieć co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku nauczyciela lub nauczyciela akademickiego. Powinien mieć też co najmniej dobrą ocenę za ostatnie pięć lat pracy, nie może być skazany prawomocnym wyrokiem ani karany zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi.

Czytaj też: Zwolniono pracowników, którzy przygotowali e-podręcznik

Zgodnie z warunkami konkursu przystąpić do niego może także osoba, która nie jest nauczycielem, ukończyła studia magisterskie oraz ma co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym.

Oferty powinny zawierać m.in. uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Szczegółowe informacje na temat wymagań stawianych kandydatom na stanowisko dyrektora ORE oraz dokumentów, które należy przedstawić, znajdują się Biuletynie Informacji Publicznej MEN.

Czytaj też: Czatowanie na Facebooku z minister Kluzik -Rostkowską okazało się totalną klapą

Pod koniec kwietnia tego roku minister edukacji odwołała ze stanowiska dyrektora ORE Piotra Dmochowskiego-Lipskiego, który szefował ośrodkowi od listopada 2012 r. Resort edukacji nie podał powodów jego odwołania.

Pełnienie obowiązków dyrektora ORE powierzono wówczas wicedyrektorowi placówki Tobiaszowi Wojtalowi. Na początku maja pełniącą obowiązki dyrektora ORE została polonistka, dziennikarka Aleksandra Zawłocka; funkcję tę sprawuje do tej pory.

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest instytucją podległą Ministerstwu Edukacji Narodowej, powstał 1 stycznia 2010 r. po połączeniu Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.

Celem ORE jest działanie na rzecz podnoszenia jakości edukacji przez wspieranie szkół i placówek w realizacji ich zadań oraz wspieranie zmian wprowadzanych w systemie oświaty w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli. Ośrodek jest odpowiedzialny m.in. za realizację projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.