Męcina: w czerwcu bezrobocie 13,5 proc.

0 0
Męcina: w czerwcu bezrobocie 13,5 proc.

Stopa bezrobocia w czerwcu może spaść do 13,5 proc., w maju dynamika spadku może wynieść 0,3-0,4 pkt. proc. wobec prognozowanych 14,0 proc. w kwietniu - powiedział w telewizji TVN CNBC w piątek Jacek Męcina, wiceminister pracy.

Wiceminister pytany o szacunki stopy bezrobocia w czerwcu powiedział: "Myślę, że kolejny miesiąc, czyli bezrobocie za maj to będzie spadek rzędu 0,3-0,4 pkt. proc. W czerwcu ta dynamika będzie pewnie mniejsza, będziemy sięgać tego poziomu 13 proc. i pewnego odsetka. Pewnie do 13 proc. nie uda nam się zejść w czerwcu. Myślę, że (13,5 proc. - PAP) w czerwcu to jest taki cel jakiego się trzymamy".

"Im bardziej uda nam się zmniejszyć stopę bezrobocia w okresie jednak ożywienia w gospodarce, tym lepsze perspektywy, że ona nie wzrośnie na koniec roku znacząco" - dodał.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w czwartek przedstawiło prognozy stopy bezrobocia mówiące o jej spadku w maju o 0,2-0,5 pkt. proc. Wcześniej resort pracy opublikował szacunki za kwiecień, z których wynika, że stopa bezrobocia spadła do 14,0 proc. z 14,3 proc. w marcu. Liczba bezrobotnych wyniosła 2.258,6 tys. osób i spadła wobec marca o 55,8 tys., czyli o 2,4 proc.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.