McDonald's to najlepsza szkoła zawodowa dla młodych. Mamy ketchup w żyłach

– Średnio co roku tworzymy na polskim rynku około tysiąca nowych miejsc pracy – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych i zasobów ludzkich McDonald’s Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

McDonald's to najlepsza szkoła zawodowa dla młodych. Mamy ketchup w żyłach

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

24 cze 2015 7:14


Stawiacie na młodych?

Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych i zasobów ludzkich McDonald’s Polska: – Zdajemy sobie sprawę, że McDonald’s to taka szkoła zawodowa dla młodych. Tych wszystkich, którzy przychodzą do nas po pierwsze doświadczenia na rynku pracy, nie mając niejednokrotnie zamiaru wiązać się z nami na dłużej. I na takich ludzi też jesteśmy otwarci.

Praca w naszej firmie to doskonałe przetarcie także dla tych planujących karierę w innym zawodzie. Coraz mniej zaskakują deklaracje osób na najwyższych stanowiskach w różnych firmach, przedstawicieli świata sztuki czy nauki wskazujących restauracje McDonald’s jako miejsce pierwszych doświadczeń zawodowych.

Z drugiej strony cieszymy się z tego, że praca dla naszej marki to dla wielu innych wieloletni pomysł na życie zawodowe, realizacja planów i zamierzeń, stabilizacja i rozwój zawodowy. Tak naprawdę ta różnorodność przekłada się na niezaprzeczalną wartość naszych zespołów pracowniczych.

Pracują w naszej firmie ludzie w różnym wieku, osoby będące na różnym etapie życia – młodzi dorabiają sobie do studiów, niejednokrotnie starsi do emerytury. Są też tacy, którym McDonald’s stworzył możliwość ponownej, udanej aktywizacji zawodowej. To na przykład ci, którzy długo nie pracowali, bo pochłaniały ich obowiązki domowe, rodzina, wychowywanie dzieci.

U nas mają możliwość na ponowną edukacje zawodową, awans i rozwój. Wreszcie są tacy jak ja – związani z marką od początku jej działalności w Polsce, blisko ćwierć wieku zaangażowani w jej rozwój, ludzie jak to obrazowo mówimy mający ketchup w żyłach.

W tym roku otworzyliście na Dworcu Centralnym w Warszawie Centrum Pracy McDonald’s. Czy to oznacza, że potrzebujecie nowych pracowników i prowadzicie rekrutację?

– Centrum ma spełniać bardziej rolę doradczą i wspierać prowadzone w całym kraju procesy rekrutacyjne. Jego personel nie tylko informuje o dostępnych ofertach pracy, ale także odpowiada na wszystkie pytania związane z zatrudnieniem w McDonald’s. A takich zapytań spływa do nas całkiem sporo.

Teraz każdy zainteresowany może skontaktować się z naszą warszawską placówką i uzyskać wszelkie niezbędne informacje. Dla osób z Warszawy lub czasowo przebywających w stolicy istnieje możliwość osobistego spotkania z naszym konsultantem.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.