Mazowsze: 21 mln zł z unijnych środków na pomoc dla osób biernych zawodowo

0 0
Mazowsze: 21 mln zł z unijnych środków na pomoc dla osób biernych zawodowo
Celem projektu jest realizacja projektów wspierających osoby powyżej 30. roku życia, bierne zawodowo (niezarejestrowane w powiatowych urzędach pracy), należące do grup defaworyzowanych: kobiety, osoby niepełnosprawne, o niskich kwalifikacjach oraz 50+. Fot. PTWP

21 mln zł z unijnych środków zostanie przeznaczonych w 2016 roku dla osób, które są w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie ogłosił pierwszy konkurs o dofinansowanie projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego (RPO WM).

Nabór wniosków w ramach działania 8.2 RPO WM będzie trwał od 31 grudnia 2015 roku do 18 stycznia 2016 roku. Jego celem jest realizacja projektów wspierających osoby powyżej 30. roku życia, bierne zawodowo (niezarejestrowane w powiatowych urzędach pracy), należące do grup defaworyzowanych: kobiety, osoby niepełnosprawne, o niskich kwalifikacjach oraz 50+. Dzięki unijnym funduszom szanse na powrót na rynek pracy otrzyma 1187 osób biernych zawodowo.

Trzy rodzaje działań

Projektodawcy będą mogli aplikować o środki na trzy rodzaje działań. Pierwsze to diagnozowanie indywidualnej sytuacji uczestników projektów i pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy (m.in. pośrednictwo pracy i poradnictwo zawodowe). Będzie obejmowało przeprowadzenie analizy sytuacji zawodowej i zaplanowanie ścieżki kariery w formie Indywidualnego planu działań, który określi metody doprowadzenia do skierowanie do pracy lub dalsze kroki prowadzące do podjęcia zatrudnienia. Tym typem operacji będą objęci wszyscy uczestnicy interwencji.

Drugi typ projektów ma zapewnić podnoszenie lub zmianę kwalifikacji zawodowych i dopasowanie ich do potrzeb rynku pracy. Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach, które pozwolą im uzyskać nowe kwalifikacje i zwiększą szanse na powrót na rynek pracy.

Trzeci zakres wsparcia to pomoc w zdobyciu doświadczenia zawodowego poprzez płatne staże na konkretnych stanowiskach pracy, uzgodnione z pracodawcami.

21 mln zł do rozdania

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w 2016 roku to ponad 21 mln zł. O dofinansowanie na poziomie 95 proc. mogą ubiegać się m.in. fundacje, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, instytucje oświatowe i samorządy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.