Mariusz Max Kolonko: Konkurs na prezesa TVP jest ustawiony

• Mariusz Max Kolonko zapowiadał start w konkursie na stanowisko prezesa TVP.
• Nie zgłosił jednak swojej kandydatury. Jego zdaniem procedura została naruszona i cały konkurs nie powinien się odbyć.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mariusz Max Kolonko: Konkurs na prezesa TVP jest ustawiony

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 wrz 2016 13:25


Na początku sierpnia, po odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP chęć kandydowania na stanowisko wyraził Mariusz Max Kolonko. Jego warunkiem było to, żeby przesłuchania były publiczne, a wybór odbywał się w przez głosowanie SMS.

Źródło: Twitter Źródło: Twitter
Termin składania aplikacji od kandydatów na nowego prezesa minął 15 września, ale Mariusza Kolonki wśród nich nie ma.

Dokumenty złożyli Jacek Kurski, a także m.in. Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński, Małgorzata Raczyńska-Weinsberg i Piotr Barełkowski.

Zdaniem dziennikarza MaxTV konkurs jest ustawiony i nielegalny. Nie akceptuje wypowiedzi przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego, który po odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP zachęcił go do wzięcia udziału w konkursie, zapewniając, że każdy ma szanse wygrać.

- Członkowie Rady Mediów Narodowych są przecież jurorami konkursu i jako jurorzy nie mogą publicznie zachęcać jednych do udziału w konkursie, albo wręcz wskazywać swoich faworytów, jak to miało miejsce. Tacy członkowie Rady powinni być zatem odsunięci od oceniania w konkursie, co nie daje quorum potrzebnego Radzie do jego przeprowadzenia. Konkurs zatem nie powinien się w ogóle odbyć - powiedział Kolonko w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.