Marbach zatrudni sto osób w Kielcach

Na terenach uzbrojonych przez Kielecki Park Technologiczny powstaje fabryka opakowań. Około stu osób może liczyć na zatrudnienie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Marbach zatrudni sto osób w Kielcach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

2 wrz 2015 15:01


Inwestycję realizuje niemiecka firma Marbach, która od 2004 r. prowadzi w Kielcach działalność w dzielnicy Malików. Przed kilkoma miesiącami przedsiębiorstwo za milion zł kupiło od KPT działkę, o wielkości siedmiu tys. metrów kw. Fabryka powstaje przy ul. Olszewskiego, na terenie należącym dawniej do przedsiębiorstwa Chemar.

Jak powiedział dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz: - To pierwsza sprzedana parcela, z kilku hektarów gruntów uzbrojonych przez park pod działalność gospodarczą, w ramach realizacji dużego unijnego projektu.

- Uzbrojenie polegało na skomunikowaniu tego terenu, doprowadzeniu energii elektrycznej, wody i gazu. Budowany przez niemiecką firmę zakład to kilkumilionowa inwestycja. Do tej pory firma wynajmowała w Kielcach nieruchomości. Liczymy na to, że do końca marca przyszłego roku ten obiekt powstanie i firma uruchomi produkcję. Docelowo chce tu zatrudnić około stu osób - dodał.

Fabryka będzie funkcjonowała w ramach kieleckiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". Jak wynika z udzielonego pod koniec lipca zezwolenia na prowadzenie na jej terenie działalności gospodarczej, Marbach do końca 2019 r. ma zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 30 nowych pracowników. Przy ul. Olszewskiego powstaje zakład produkcji wykrojników płaskich i rotacyjnych, dla producentów opakowań kartonowych i branży poligraficznej.

Nowe miejsca pracy

- Dla nas bardzo ważne jest, że w Kielcach powstaną nowe miejsca pracy. Cieszy nas również to, że inwestor chce w kolejnych latach rozwijać swoją działalności w Kielcach – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Firmy z grupy Marbach od kilkudziesięciu lat oferują narzędzia dla producentów opakowań m. in. z tektury i plastiku, narzędzia termoformujące dla producentów wyrobów z tworzyw sztucznych, a także maszyny i oprzyrządowanie. W Polsce, poza kieleckim zakładem, Marbach posiada jeszcze dwa zakłady produkcyjne - w Tarnowskich Górach.

Kielecki Park Technologiczny powołano w 2008 r., a otwarcie jego obiektów - inkubatora w 2011 r. i centrum technologicznego w 2012 r., umożliwiała inwestycja współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość tego projektu, realizowanego przez miasto Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc. pochodziło ze środków unijnych.

W ciągu trzech lat funkcjonowania w parku Inkubatora Technologicznego podpisano umowy z ponad 120 przedsiębiorcami, którzy zostali lokatorami KPT. Najwięcej z nich działa w branżach: projektowanie i wzornictwo oraz teleinformatyka i IT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.