Mamom będzie łatwiej powrócić na rynek pracy dzięki projektowi Centrum Aktywizacji Mam

- 60 młodych matek z Łodzi będzie miało szansę powrócić na rynek pracy dzięki projektowi Centrum Aktywizacji Mam. Mogą liczyć m.in. na szkolenia zawodowe, opiekę nad dziećmi w trakcie ich trwania, a także stypendia i staże zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mamom będzie łatwiej powrócić na rynek pracy dzięki projektowi Centrum Aktywizacji Mam

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 mar 2014 19:23


Projekt jest adresowany do łodzianek, które nie ukończyły 30 lat i chcą wrócić bądź wejść na rynek pracy po okresie wychowania dzieci. Na razie w zajęciach biorą udział 24 młode mamy. Do połowy marca trwa rekrutacja kolejnych 36. Większość z nich ma wykształcenie średnie, a część z uczestniczek wraca na rynek pracy po bardzo długiej przerwie, sięgającej niekiedy nawet ponad 10 lat.

"Najbardziej potrzebna jest im zmiana świadomości i uwierzenie we własne możliwości, stąd też wsparcie psychologiczne i doradcy zawodowego, a z drugiej strony aktualizacja albo wręcz zdobycie nowych kompetencji" - powiedziała w poniedziałek PAP Ewa Gabryelak, koordynatorka projektu ds. finansowych.

Podczas zajęć uczestniczki programu będą się uczyć, jak przygotować CV, jak aktywnie szukać pracy, zmienić wizerunek i dostosować ubiór czy makijaż do rodzaju pracy.

Po konsultacjach z doradcą zawodowym będą mogły wziąć udział w szkoleniach w jednym z pięciu zawodów, które są deficytowe na łódzkim rynku pracy: spedytor-logistyk, asystentka stomatologiczna, pracownik administracyjno-biurowy, koordynatorka sprzedaży przez internet oraz opiekunka dziecięca i osób starszych.

Szkolenia trwać będą 5-6 miesięcy, a dla 20 wybranych uczestniczek projektu przygotowane są staże zawodowe, które potrwają cztery miesiące.

Angelika Grzywińska, mama trójki dzieci, która od sześciu lat pozostaje bez stałej pracy, liczy, że dzięki projektowi podniesie swoje kwalifikacje. Wybrała kurs o profilu spedycja-logistyka, choć jej marzeniem jest zostanie dekoratorką wnętrz. "Mamy bardzo duże wsparcie, wielu rzeczy się nauczyłyśmy nowych, mamy możliwość rozwijania tego, co już umiemy i wiemy" - powiedziała.

Organizatorzy zapewniają podczas zajęć wykwalifikowaną opiekę nad dziećmi kursantek w Klubie Mamy i Malucha. W klubie zorganizowane zostaną także spotkania m.in. z psychologiem dziecięcym, dietetykiem, pedagogiem.

Projekt Centrum Aktywizacji Mam realizowany jest ze środków unijnych przez Towarzystwo Inicjatyw Europejskich. Jego zakończenie planowane jest na maj 2015 r. Informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej www.aktywnamama.tie.com.pl.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.