Małopolskie, Światowe Dni Młodzieży, praca: Poszukiwani tłumacze języków obcych do pomocy policji

0 0
Małopolskie, Światowe Dni Młodzieży, praca: Poszukiwani tłumacze języków obcych do pomocy policji
Najbardziej potrzebni są tłumacze rzadkich języków, np. węgierskiego, greckiego, japońskiego, ormiańskiego (fot.krakow2016.com)

• Małopolska policja poszukuje osób biegle władających językami obcymi, które w czasie Światowych Dni Młodzieży będą gotowe współpracować z funkcjonariuszami.
• Najbardziej potrzebni są tłumacze języków rzadkich, np. węgierskiego, greckiego, japońskiego, ormiańskiego.

"Chodzi o osoby, które w czasie ŚDM, w razie potrzeby, będą gotowe współpracować z nami - będą mogły pośredniczyć pomiędzy ofiarą, świadkiem, sprawcą a nami, przetłumaczą zaświadczenia o przestępstwie, będą tłumaczyć zeznania na komisariacie, a później będą uczestniczyć w dalszych czynnościach procesowych, np. w sądzie" - powiedziała Katarzyna Padło z biura prasowego małopolskiej policji.

Zaznaczyła, że funkcjonariusze znają języki obce i będą wykorzystywać swoje umiejętności podczas innych zadań. Jak tłumaczyła, policjant dla policjanta nie może być biegłym tłumaczem - chodzi o zachowanie obiektywności.

"Najbardziej potrzebni są tłumacze rzadkich języków, np. węgierskiego, greckiego, japońskiego, ormiańskiego" - wyliczała Padło, podkreślając, że tłumacze otrzymają za swoją pracę wynagrodzenie.

Policja szukała tłumaczy, wysyłając ogłoszenia do uczelni wyższych i szkół językowych, biur tłumaczeń. Jak dotąd otrzymała 130 zgłoszeń. Jeszcze przez kilka najbliższych dni będzie przyjmować kolejne.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży, Straż ochrony Kolei: SOK-iści ćwiczą języki obce i uczą się savoir-vivre'u

Zainteresowani powinni wysłać maila na adres Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego sekretariat.dochs@malopolska.policja.gov.pl. W mailu należy podać: imię i nazwisko; numer telefonu kontaktowego; informację jakim językiem obcym posługuje się osoba chętna do współpracy oraz w jakich dniach w okresie od 24 lipca do 3 sierpnia będzie mogła pełnić funkcję tłumacza.

Policja przewiduje, że w trakcie ŚDM wzrośnie liczba spraw, w których pokrzywdzonymi, świadkami i sprawcami będą osoby, które nie znają języka polskiego. Zespół tłumaczy przysięgłych współpracujący na stałe z policją (w jego skład wchodzi np. 150 tłumaczy jęz. angielskiego, 70 - francuskiego oraz 1 - ormiańskiego, macedońskiego, bośniackiego, greckiego) może okazać się niewystarczający. Stąd pojawiła się konieczność powołania w charakterze biegłych dodatkowych osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.