Małopolska: Niemal pół tysiąca osób długotrwale bezrobotnych zdobyło pracę

0 0
Małopolska: Niemal pół tysiąca osób długotrwale bezrobotnych zdobyło pracę
Wśród dotychczas zatrudnionych osób 250 pracuje już co najmniej 3 miesiące, a 75 osób co najmniej 6 miesięcy. (Fot. pixabay)

• W ciągu trzech kwartałów od rozpoczęcia programu aktywizacji zawodowej w Małopolsce, zatrudnienie znalazło aż 430 osób.
• Ponad połowa (52 proc.) uczestników programu zatrudnionych zostało na umowę o pracę, na pełny etat.
• Wśród osób objętych programem aktywizacji zawodowej 30 proc. podjęło pracę w sektorze handlu i usług.

Aktywizacja osób bezrobotnych przez prywatnego operatora możliwa jest dzięki nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, przyjętej w 2014 roku, która przewiduje prowadzenie aktywnej polityki rynku pracy również przez podmioty niepubliczne. Małopolska jako pierwsza w kraju skorzystała z tej możliwości wypracowując skuteczny model pomocy osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.

Od kwietnia do grudnia 2015 roku w wyniku programu zatrudnienie rozpoczęło w sumie 430 osób. Celem programu jest jednak nie tylko pozyskanie, ale też utrzymanie zatrudnienia przez osobę bezrobotną. Chodzi o stworzenie przez realizatora takich warunków, aby uczestnik programu uzyskał trwałe, satysfakcjonujące zatrudnienie i nie wrócił do rejestru bezrobotnych.

Wśród dotychczas zatrudnionych osób 250 pracuje już co najmniej 3 miesiące, a 75 osób co najmniej 6 miesięcy. Aż 86 proc. wszystkich osób, które rozpoczęły zatrudnienie utrzymuje swoje miejsce pracy.

- Naszą misją jest pomaganie ludziom w wykorzystaniu ich mocnych stron, zdolności i talentów do zdobycia niezależności poprzez pracę. Każda osoba dysponuje potencjałem, który przy odpowiednim wsparciu ze strony wykwalifikowanego realizatora stwarza jej szansę na trwały powrót na rynek pracy – mówi Anna Karaszewska, dyrektor generalna Ingeus w Polsce. – Osiągamy to dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta. Wspólnie pracujemy nad motywacją i rozwojem osobistym. Planujemy i monitorujemy postępy objętych przez program osób.

Anna Karaszewska, dyrektor generalna Ingeus w Polsce (Fot. Newseria)
Anna Karaszewska, dyrektor generalna Ingeus w Polsce (Fot. Newseria)

Realizator koncentruje się nie tylko na wsparciu w znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia, ale także kładzie nacisk na jego wysoką jakość. Ponad połowa (52 proc.) dotychczasowych beneficjentów programu zatrudnionych zostało na umowę o pracę, na pełny etat i otrzymuje wynagrodzenie odpowiadające co najmniej płacy minimalnej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.