Maciej Rybiński będzie prezesem Adecco Poland. Zarobi 20 tys. zł

• Adecco Poland rozstrzygnęło tegoroczną edycję programu CEO for One Month.
• Zwycięzcą jest Maciej Rybiński, który od 1 lipca 2016 r. będzie pełnił funkcję CEO Adecco Poland, z wynagrodzeniem 20 tys. zł brutto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Maciej Rybiński będzie prezesem Adecco Poland. Zarobi 20 tys. zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 cze 2016 9:30


- Niesamowite wyzwanie, rozwijające doświadczenie i świetna zabawa – tak swoją drogę
na fotel CEO Adecco Poland opisuje Maciej Rybiński, zwycięzca polskiej edycji konkursu CEO for One Month organizowanego przez Adecco.

Szef na miesiąc, decyzje na zawsze

Maciej Rybiński od 1 lipca br. pod opieką Anny Wicha, dyrektora generalnego, będzie przez miesiąc pełnił rolę CEO Adecco Polska z pensją 20 tys. zł brutto.

Rybiński stał się tym samym także finalistą międzynarodowej edycji programu CEO for One Month i będzie walczył o możliwość pokierowania grupą Adecco na całym świecie.

- Decyzje podejmowane przez zwycięzcę polskiej edycji programu będą miały moc sprawczą i będą wiążące dla naszej organizacji. Zwycięzca musi mieć świadomość odpowiedzialności i faktu, że od jego decyzji może zależeć los setek ludzi. Adecco od lat jest liderem w zarządzaniu najważniejszym kapitałem świata, kapitałem ludzkim, właśnie dzięki odpowiedzialnym i rozsądnym ludziom, którzy rozumieją wagę swoich decyzji – mówi Krzysztof Zajkowski.

Zwycięzca polskiej edycji jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, a od września rozpocznie studia na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pełni także rolę przewodniczącego globalnej rady ds. prawnych i finansowych w AIESEC, największej organizacji prowadzonej przez młodych ludzi na świecie. Wcześniej pełnił rolę dyrektora finansowego i wiceprezesa zarządu w AIESEC Polska

W ubiegłoroczną edycję konkursu CEO for One Month wygrała Ewelina Morawska. W rozmowie z PulsHR.pl opowiedziała m.im. o pracy w  Adecco oraz o pokoleniu Y - wywiad możecie przeczytać tutaj.

Błędne koło niepracujących młodych

Rynek pracy w Polsce napawa optymizmem – według najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia za kwiecień wyniosła 9,6 proc. i ma dalej spadać do wartości 9 proc. To dobra wiadomość dla wszystkich młodych pracowników, których sytuacja na rynku pracy jest szczególnie trudna – dane MRPiPS wskazują, że pracuje jedynie 26,7 proc. ludzi w wieku 15-24 lata i 78,7 proc. ludzi w wieku 25-34 lata. Młodzi są szczególnie narażeni na pozostawanie długo bez pracy ze względu na swój brak doświadczenia.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.