Ludzie z pasją sprawdzają się w pracy

0 0
Ludzie z pasją sprawdzają się w pracy

Wychodzimy z założenia, że jeśli człowiek podchodzi do życia z pasją, to tak samo będzie traktował pracę. Założenie to sprawdza się w rekrutacji – mówi Jolanta Jakóbczyk, dyrektor biura rozwoju zasobów ludzkich PKO Banku Polskiego.

W marcu PKO Bank Polski rozpoczął kampanię wizerunkowo-rekrutacyjną „Jeden bank. Wiele pasji". Jej celem była budowa wizerunku banku jako nowoczesnej instytucji finansowej otwartej na młodych i utalentowanych ludzi.

- Pasja wydawała nam się strzałem w dziesiątkę. Wyszliśmy z założenia, że jeśli człowiek podchodzi do życia z pasją, to tak samo będzie traktował pracę. Założenie to sprawdza się w rekrutacji. Jeżeli ktoś na interview o zainteresowaniach opowiada z wypiekami na twarzy, to znaczy, że jest zaangażowany, a takich ludzi chcemy mieć w naszej organizacji - wyjaśnia Jolanta Jakóbczyk, dyrektor biura rozwoju zasobów ludzkich PKO Banku Polskiego.

Jolanta Jakóbczyk podkreśla, że realizując kampanię postawiono na autentyczność i spójność przekazu. Chodziło o to, by pokazać prawdziwą twarz banku, dlatego zaprezentowano nowych pracowników w wieku 25 lat i tych bardziej doświadczonych.

- Tylko w ten sposób mogliśmy uzyskać wiarygodny przekaz - zaznacza Jakóbczyk.

Część teoretyczna z premedytacją

Kampanię rozpoczął dzień otwarty w centrali PKO BP. Siedzibę banku odwiedziło 50 studentów uczelni z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Mieli okazję poznać możliwości kariery w strukturach banku, a także porozmawiać z pracownikami mającymi pasje pozazawodowe.

Każdy student, który chciał wziąć udział w dniu otwartym, musiał wypełnić krótki test wiedzy i kompetencji. Pisał w nim również o tym, co lubi robić na co dzień, jakie ma zainteresowania czy preferuje pracę z ludźmi.

- Chcieliśmy sprawdzić, czy ludzie, którzy chcą do nas przyjść, podzielają nasze wartości, czyli wiarygodność, satysfakcję klienta, przedsiębiorczość i ciągłe doskonalenie - mówi Jolanta Jakóbczyk.

Ważnym elementem dnia otwartego była część teoretyczna, w której studenci dowiedzieli się m.in., jakie staże i praktyki oferuje bank.

- Część teoretyczną zrobiliśmy z premedytacją. Wśród wielu osób panuje przekonanie, że jesteśmy bankiem państwowym. Tymczasem od wielu lat Skarb Państwa nie ma większości w strukturze własnościowej, jesteśmy na giełdzie i od początku obecności na niej płacimy naszym akcjonariuszom dywidendę - zaznacza Jolanta Jakóbczyk.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.