Lubella i Protektor zatrudnią łącznie 65 osób w Lublinie

Lubella i Protektor otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności w lubelskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Łącznie utworzą 65 miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lubella i Protektor zatrudnią łącznie 65 osób w Lublinie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

15 wrz 2015 8:38


Polskie Zakłady Zbożowe Lubella, producent m.in. makaronów, zainwestują na własnych 12 ha w Lublinie, które w lipcu tego roku zostały włączone do specjalnej strefy ekonomicznej. Do 2018 r. powstać ma hala produkcyjna wyposażona w linię produkcyjną oraz zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Spółka utworzy 35 nowych miejsc pracy.

Producent obuwia ochronnego, militarnego i specjalistycznego Protektor zamierza wynająć halę produkcyjno-magazynową na terenie strefy specjalnej i wyposażyć ją w linię technologiczną do produkcji butów. Wartość inwestycji wynieść ma 6,8 mln zł. Do końca 2017 r. spółka planuje zatrudnić 30 nowych pracowników.

Strefa w Lublinie funkcjonuje od września 2007 r. jako podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Mielec.

128 ha lubelskiej strefy specjalnej

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreślił, że lubelska specjalna strefa ekonomiczna cieszy się dużym zainteresowaniem.

- W lubelskiej podstrefie ekonomicznej swoją działalność prowadzi już 37 inwestorów, a wartość deklarowanych nakładów wynosi ponad 1 mld zł. Już dziś zrealizowano inwestycje na ponad 730 mln zł - powiedział w poniedziałek Żuk.

W tym roku zezwolenia na działalność w strefie otrzymało sześć firm.

- Liczymy, że do końca roku wydane zostanie jeszcze jedno zezwolenie. To byłoby tyle, co w najlepszych dla strefy latach 2009 i 2013 - zapowiedział Żuk.

Strefa specjalna w Lublinie liczy obecnie 128 ha w pełni uzbrojonych terenów. Blisko 90 proc. zostało już zagospodarowanych. Obecnie działa tu 37 firm, które zadeklarowały inwestycje na poziomie ponad 1.028 mln zł oraz utworzenie ponad 1,3 tys. nowych miejsc pracy. Dotychczas powstało ponad 1,1 tys. nowych miejsc pracy, łącznie w strefie pracuje prawie 1,9 tys. osób.

W przyszłości strefa być rozszerzana. Planowane jest włączenie do niej 4 ha należące do producenta ciągników i maszyn rolniczych Ursus. Strefa ma objąć także tereny bezpośrednią z nią sąsiadujące w dzielnicy Felin, które miasto chce wykupywać. Po rozszerzeniu teren lubelskiej podstrefy do 2018 r. ma liczyć około 200 ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.