LPP szuka kreatywnych pracowników

0 0
LPP szuka kreatywnych pracowników
LPP poszukuje osób będących na różnych etapach drogi zawodowej. /Fot. Wikimedia, Krugerr, CC3.0

Firma LPP, właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay prowadzi największą w historii firmy internetową kampanię, promującą ją jako pracodawcę. Poszukuje projektantów, kupców mody, grafików i technologów odzieży.

LPP rekrutuje obecnie pracowników na kluczowe stanowiska w działach przygotowania produktu. Poszukiwane są osoby chcące rozwijać się w branży modowej na stanowiskach projektantów, kupców mody, grafików i technologów odzieży. Firma, której zaplecze projektowe mieści się w Gdańsku oraz Krakowie, obok licznych benefitów, oferuje także wsparcie relokacyjne dla nowych pracowników.

Głównym celem kampanii reklamowej i działań PR jest promowanie wizerunku firmy, jako atrakcyjnego pracodawcy w strategicznych z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorstwa grupach zawodowych, wśród osób będących na różnych etapach drogi zawodowej – od doświadczonych specjalistów, przez absolwentów szkół odzieżowych oraz akademii sztuk pięknych, aż po młode osoby zainteresowane modą i projektowaniem odzieży.

– Praca w dużej firmie, takiej jak nasza, części osób z sektora kreatywnego bardziej niż z twórczym zajęciem, które daje realny wpływ na  popularyzowanie trendów, kojarzyć mogłaby się z korporacyjnymi normami i stylem bycia – mówi Sławomir Ronkowski, dyrektor działukomunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju.

– Zapraszając szerokie grono odbiorców kampanii do poznania kulisów naszej pracy, chcemy pokazać, że praca u nas daje szansę ogromnego rozwoju i ułatwia poznanie branży modowej. I to właśnie osoby kreatywne, z dużym potencjałem znajdą tu pole do działania. Co istotne, atmosfera panująca w LPP w niczym nie przypomina stereotypowej korporacji. Przykładem jest już sam sposób ubierania się: kwintesencja luzu i indywidualnego wyrażanie siebie – wyjaśnia.

Gdzie kandydaci mogą szukać informacji?

W działaniach reklamowych postawiono na najbardziej rozpoznawalną markę LPP, stąd koncepcja „Reserved 5+” jako punkt wyjścia do pokazania firmy, poprzez historie jej pracowników. Fraza „5 z plusem” ma podwójne znaczenie – kojarzy się z rozwojem oraz osiągnięciami powyżej przeciętnej i jednocześnie zapowiada debiut szóstej marki LPP.

Integralnym elementem kampanii jest strona internetowa. W serwisie wykorzystano wizerunek oraz wypowiedzi pracowników. Znalazły się na niej również podstawowe informacje, które mogą przydać się osobom zainteresowanych pracą w LPP, a także mechanizm, dzięki któremu kandydaci mogą wysyłać swoje aplikacje na poszczególne stanowiska, do preferowanych przez siebie marek.

Działania reklamowe i współpraca z redakcjami portali realizowane są przez dział komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju we współpracy z działem HR. Za kreację i realizację działań w sieci w odpowiada agencja copuz.com, która od lat realizuje dla LPP internetowe kampanie na rynku polskim, a także w Rosji, na Ukrainie, w Czechach, Chorwacji oraz w Niemczech.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.