Łowcy głów zacierają ręce. W najbliższym czasie dużo zarobią

0 0
Łowcy głów zacierają ręce. W najbliższym czasie dużo zarobią

Artur Skiba, prezes Antal International ocenia tegoroczny wzrost przychodów swojej firmy na ok. 40 proc. Firma HRK zamknęła pierwsze półrocze z ok. 30 proc. wzrostem i zwiększyła o jedną piątą zatrudnienie konsultantów.

Jak pisze "Rzeczpospolita" menedżerowie i specjaliści sami nie szukają pracy - czekają aż zadzwoni do nich łowca głów. Z kolei działy HR w firmach, samodzielnie nie zawsze radzą sobie z pozyskiwaniem wykwalifikowanych osób do pracy, a właściciele firm nie szukają już kandydatów wśród krewnych i znajomych. Efekt? Firmy coraz częściej sięgają po usługi headhunterów, a ci - zacierają ręce.

Czytaj też: Wolnoamerykanka wśród łowców głów? Drastyczny spadek etyki branżowej

W ocenie stowarzyszenia Polskie Forum HR, w pierwszym półroczu br. rynek rekrutacji wzrósł o 25 proc., jego szacunkowa wartość zaś sięga kilkuset milionów złotych rocznie - czytamy w dzienniku.

Czytaj też: Nadchodzą złote czasy dla specjalistów i menedżerów. Oto branże, które potrzebują ich najbardziej

- Każdego dnia dostajemy po kilka zapytań od nowych klientów. W zeszłym roku było ich dwa,trzy tygodniowo - mówi dla "Rzeczpospolitej" Michał Młynarczyk, dyrektor generalny Hays Poland. Twierdzi, że tegoroczne przychody spółki są o ponad 30 proc. wyższe w porównaniu z ub. rokiem, a trzeci kwartał był rekordowy w historii.

Trend wydaje się powszechny. Oprócz wspomnianych już firm, na ok. 30 proc. wzrost przychodów w tym roku liczy również firma Executive Search. Z optymizmem patrzą w przyszłość również szefowie firm Boyden czy Spencer Stuart.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Zatrudnijcie do pisania artykułów kogoś bardziej inteligentnego, kto zna się na rynku pracy. Jak pisze "Rzeczpospolita" menedżerowie i specjaliści sami nie szukają pracy - czekają aż zadzwoni do nich łowca głów." - to skąd bezrobocie wśród managerów i specjalistów i te tony CV, które codziennie rekruterzy dostają na swoje skrzynki?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.