Łowcy głów polują na specjalistów

0 0

Niemal 60 proc. respondentów portalu rynekpracy.pl przyznało, że spotkało się z propozycją udziału w procesie rekrutacyjnym złożoną przez headhunterów.

Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez portal rynekpracy.pl aż 44 proc. respondentów przyznaje, iż co najmniej raz w ciągu ostatniego roku otrzymało propozycję od headhuntera. Z taką sytuacją nigdy nie spotkało się 41 proc. ankietowanych, zaś 14 proc. nie otrzymało takiej propozycji w ostatnim roku, ale zdarzyło się to w poprzednich latach.

Czy polowanie na zdolnego, wyspecjalizowanego pracownika to powszechny proceder firm rekrutacyjnych?

- Okazuje się, iż próby wyciągnięcia najcenniejszych pracowników innych firm są na porządku dziennym. W dobie niedoboru wykwalifikowanych pracowników, firmy konkurują o tych najlepszych - komentuje Diana Turek, specjalista ds. rynku pracy z Sedlak & Sedlak.

- Łowcy głów poszukują swoich "ofiar" głównie na portalach społecznościowych, takich jak Goldenline. W celu dotarcia do niektórych specjalistów, kontaktują się telefonicznie - dzwonią do konkretnego pracownika w firmie i próbują skusić go lepszymi warunkami zatrudnienia - dodaje Turek.

Firmy coraz częściej są zmuszone szukać skutecznych sposobów na ochronę swoich najlepszych pracowników. W tym celu stosują m.in. procedury utrudniające skontaktowanie się osobie z zewnątrz z pracownikiem oraz systemy motywacyjne dla pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.