Łowcy głów polują na specjalistów

Niemal 60 proc. respondentów portalu rynekpracy.pl przyznało, że spotkało się z propozycją udziału w procesie rekrutacyjnym złożoną przez headhunterów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łowcy głów polują na specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

20 lis 2013 12:38


Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez portal rynekpracy.pl aż 44 proc. respondentów przyznaje, iż co najmniej raz w ciągu ostatniego roku otrzymało propozycję od headhuntera. Z taką sytuacją nigdy nie spotkało się 41 proc. ankietowanych, zaś 14 proc. nie otrzymało takiej propozycji w ostatnim roku, ale zdarzyło się to w poprzednich latach.

Czy polowanie na zdolnego, wyspecjalizowanego pracownika to powszechny proceder firm rekrutacyjnych?

- Okazuje się, iż próby wyciągnięcia najcenniejszych pracowników innych firm są na porządku dziennym. W dobie niedoboru wykwalifikowanych pracowników, firmy konkurują o tych najlepszych - komentuje Diana Turek, specjalista ds. rynku pracy z Sedlak & Sedlak.

- Łowcy głów poszukują swoich "ofiar" głównie na portalach społecznościowych, takich jak Goldenline. W celu dotarcia do niektórych specjalistów, kontaktują się telefonicznie - dzwonią do konkretnego pracownika w firmie i próbują skusić go lepszymi warunkami zatrudnienia - dodaje Turek.

Firmy coraz częściej są zmuszone szukać skutecznych sposobów na ochronę swoich najlepszych pracowników. W tym celu stosują m.in. procedury utrudniające skontaktowanie się osobie z zewnątrz z pracownikiem oraz systemy motywacyjne dla pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.