Lotos poszukuje pracowników do projektu EFRA

Trwa rekrutacja i szkolenie pracowników, którzy obsługiwać będą instalacje projektu EFRA - poinformowała grupa Lotos.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lotos poszukuje pracowników do projektu EFRA

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

22 sty 2016 16:18


We wrześniu 2015 r. rozpoczęło się szkolenie 16 pracowników spółki Lotos Asfalt, którzy pracowali na instalacjach asfaltowych w Jaśle (7 osób) oraz w Gdańsku. Za trzy lata będą oni obsługiwać nowe instalacje. W styczniu 2016 r. przyjęto 9 pierwszych osób z rekrutacji zewnętrznej - absolwentów uczelni technicznych i techników. W I kwartale 2016 r. planowane jest zatrudnienie jeszcze ok. 20 osób. Naukę pracy w charakterze aparatowego rozpoczęły też trzy osoby ze spółki Lotos Oil w Gdańsku.

Pracownicy zatrudnieni we wrześniu to ludzie w wieku od trzydziestu kilku do pięćdziesięciu lat. Wcześniej byli aparatowymi na instalacjach asfaltowych. Są nadal pracownikami spółki Lotos Asfalt, do której należeć będą główne instalacje projektu EFRA, ale oddelegowanymi do Grupy Lotos. Pracownicy z Jasła zostali przez Lotos Asfalt objęci programem adaptacyjnym, w ramach którego pracodawca udziela im finansowego wsparcia na zagospodarowanie w nowym miejscu zamieszkania.

Przyszli aparatowi nowych instalacji trafiają do różnych zakładów produkcyjnych gdańskiej rafinerii i zostają dołączeni do brygad, w których uczą się obsługi instalacji.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.