wnp.pl

Lotos: 370 nowych miejsc pracy na Pomorzu, 1200 u kontrahentów

0 0
Lotos: 370 nowych miejsc pracy na Pomorzu, 1200 u kontrahentów

Grupa Lotos jest w kluczowej fazie realizacji programu "Efektywność i Rozwój 2013-2015". Spółka podkreśla, że jego realizacja oznacza m.in. nowe inwestycje, większe wpływy podatków oraz nowe miejsca pracy dla Pomorza.

Tylko w 2013 r. z tytułu podatków Lotos wypłacił kasom samorządów lokalnych woj. pomorskiego blisko 100 mln zł.

Czytaj też: Nad morzem trzeba spawaczy, monterów, mechaników i konstruktorów obróbki metali

- Działamy globalnie, ale myślimy lokalnie - mówi Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu. - Pamiętamy, skąd się wywodzimy i gdzie są nasze korzenie. Dlatego naszą przyszłość i plany inwestycyjne wiążemy ściśle z Pomorzem. Polska i Pomorze to dziś dla Lotosu atrakcyjne miejsca do inwestowania.

Czytaj też: Rekordowy wzrost zatrudnienia na Pomorzu

Gdański koncern podkreśla, że istotną korzyścią dla regionu, wynikającą z realizacji programu rozwojowego „Efektywność i Rozwój 2013-2015”, będzie wzmocnienie lokalnego rynku pracy. Dzięki nowym inwestycjom Lotos zatrudni ok. 370 osób, a u kontrahentów koncernu powstanie nawet 1200 nowych miejsc pracy.

W ramach tego programu Lotos zamierza zainwestować w najbliższych latach nawet kilka miliardów złotych. Znaczna część tej sumy przeznaczona zostanie na realizację projektów, które w przyszłości mają powstać na Pomorzu.

Chodzi m.in. o budowę dwóch nowych instalacji na terenie rafinerii w Gdańsku (instalacja opóźnionego koksowania i węzeł odzysku wodoru), a także projekty zagospodarowania nowych złóż ropy (złoże B8) i gazu ziemnego (złoża B4 i B6) na Bałtyku.

Niezależnie od programu "Efektywność i Rozwój" jeszcze przed końcem 2014 roku ma też zapaść decyzja w sprawie ewentualnej budowy kompleksu petrochemicznego w Gdańsku, wspólnie z Grupą Azoty.

Obecnie trwają prace nad studium wykonalności tego przedsięwzięcia. Niedawno dowiedzieliśmy się, że ostateczna decyzja w tej sprawie może zapaść nieco wcześniej niż początkowo zakładano, w okolicach października lub listopada tego roku.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.