Lotnisko w Szymanach szuka pracowników

Już niewiele pozostało do uruchomienia portu lotniczego Olsztyn-Mazury. Spółka samorządowa "Warmia i Mazury" zarządzająca lotniskiem kompletuje załogę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lotnisko w Szymanach szuka pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

7 paź 2015 12:28


Prezes spółki Leszek Krawczyk poinformował, że infrastruktura lotniska, które powstało dzięki unijnej dotacji, jest już gotowa. Trwa w tej chwili usuwanie drobnych usterek, dokonywane są niewielkie poprawki. Testowane są urządzenia do obsługi ruchu lotniczego - wyjaśnił.

Pod koniec października w Szymanach mają się pojawić kontrolerzy z Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC), którzy będą weryfikować przygotowanie portu lotniczego do ruchu. Spółka samorządowa złożyła w ULC wniosek o wydanie certyfikatu potwierdzającego spełnienie wymagań związanych z eksploatacją i zarządzaniem lotniskiem w połowie sierpnia.

Potrzebni pracownicy

Obecnie trwa kompletowanie kadry obsługującej ruch na lotnisku. Potrzebni są pracownicy służby ochrony lotniska, służby utrzymania lotniska oraz strażacy. Do końca tego roku zatrudnienie ma wynieść 110 osób. Pracownicy już przyjęci przechodzą szkolenia i kursy.

Jak dodał prezes Krawczyk spółka planuje, że pierwsze loty rejsowe odbędą się na przełomie grudnia i stycznia. Dyrektor handlowy w spółce Krzysztof Pawłowski powiedział PAP, że dobiegają końca negocjacje z przewoźnikami i to linie lotnicze ogłoszą kierunki lotów. Nie podał informacji o tym, z jakimi przewoźnikami toczą się rozmowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.